2026. 05. 9. szombat

Gergely

1 EUR 356 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Fókuszban a felnőttképzés
hrkepzes

Fókuszban a felnőttképzés

Nincs még egy olyan megyeszékhely az országban, ahol ennyi nagy múltú felnőttképzéssel foglalkozó cég működne, mint Miskolcon – hangzott el a Miskolci Foglalkoztatási Paktum 2021.09.08-i szakmai  rendezvényén.

Ezek az oktatóközpontok évente több ezer résztvevővel több száz tanfolyamot és tréninget szerveznek egyéni és céges igények alapján, azonban a HR-szolgáltatók tapasztalata azt mutatja, hogy a hiányszakmák álláshelyeit mégis nehéz feltölteni a városban működő toborzó cégeknek, ugyanis a képzési és a piaci igények nem találkoznak. Statisztikáik szerint Miskolcon jelenleg is mintegy negyvenezer aktív korú munkavállaló hiányzik a munkaerőpiacról. Céges igények alapján folyamatos a toborzás szakács, lakatos, csőszerelő, targoncavezető, kazánfűtő vagy éppen kompresszorkezelő szakmákban, a megfelelő munkaerő megtalálása mégis sokszor hosszú hónapokat vesz igénybe.

Ennek megoldása érdekében szervezett egyeztetést a munkaerő-toborzó és -kölcsönző cégek, valamint a felnőttképzést végző intézmények részvételével a Miskolci Foglalkoztatási Paktum, amely a jövőben a közös munka koordinálását is felvállalta a szakképzett munkaerő helyben tartása, és megtalálása érdekében.

A rendezvényen elhangzott: a munkaerőhiány a betanított munka területén is jelentkezik, éppen ezért szükség lenne a szociálisan leszakadt és alacsony iskolai végzettségű, de dolgozni vágyó emberek értő olvasás – írás kompetenciájának fejlesztésére is.

A HR-szolgáltatók és a felnőttképző cégek folytatják a közös munkát a Paktummal, és bekapcsolódnak abba a párbeszédbe, amelyet a Miskolci Foglalkoztatás Paktum és a város vezetése folytat a helyi munkaerőpiaci problémák megoldása érdekében./X/

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés