2026. 07. 12. vasárnap

Dalma, Izabella

1 EUR 356 HUF
1 GBP 419 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » A TikTok már a világ legnépszerűbb videós mobilapplikációja
Tizenegy mobilszámjegyet kell tárcsázni szombattól

A TikTok már a világ legnépszerűbb videós mobilapplikációja

660 milliónyian töltötték le 2020-ban mobiltelefonjukra az alkalmazást, mely a járvány idején tovább növelte népszerűségét, így a TikTok a világ legnépszerűbb videós mobilapplikációja

Pontosan 660 millió 120 ezer letöltéssel büszkélkedhetett a TikTok az elmúlt esztendőben, de még a TikTok Lite-ot is csaknem 142 milliónyian helyezték el mobiljukon. A siker egyik fő titka, hogy a platform a felhasználóknak új, szórakoztatóbb és hatékonyabb alternatívát kínál az online tartalommegosztásra rövid zenés videók megosztásával. Kiegészítő, vonzó funkciókkal bárki könnyedén készíthet magáról felvételeket: ötletes, humoros, szórakoztató miniklipeket, melyek egycsapásra akár világhírnevet is hozhatnak bárki számára.

A Business & Life Cikk- és Hírügynökség idézi a Finbold összesítését, amely szerint a TikTokot a szingapúri Likee 270,3 millió letöltéssel követte, a harmadik a SnackVideo volt, 233,57 millióval. Nem szabad lebecsülni a már nagy múlttal és húzó márkanévvel rendelkező YouTube-ot, mely újabb 222,7 millió letöltést könyvelhetett el, az ötödik TikTok Lite előtt. További sikeralkalmazásoknak számítanak a Moj (93,87 millió tavalyi letöltéssel), a Zili (84,11 millió), MX TakaTak (81,7 millió), a Josh (78,13 millió) és a Uvideo (74,95 millió).

A TikTok 2020-as átütő sikerének másik összetevője minden bizonnyal a világjárvány volt. Letöltései ugyanis tavaly év elején, a pandémia berobbanásának idején a korábbinál is gyorsabbá váltak. A kijárási korlátozások a társasági életet különösen kedvelő fiatalokat is otthonukba szorították, akik ezzel a többitől oly eltérő alkalmazással is kapcsolatot tudtak teremteni barátaikkal, ismerőseikkel, a nagyvilággal. A különleges, kreativitásra, önkifejezésre is serkentő program egyben jól ki tudta egészíteni a közösségi média többi főszereplőjét.

„A TikTok világuralomra tör. Lépései abba az irányba mutatnak, hogy egyszerre akar lenni az új Google, a Facebook és az Instagram. Ehhez azért még jó pár évre szüksége lesz, és a virtuális világot építő Facebooknak és a videoóriás YouTube-nak is lesz hozzá pár szava” – véli az ArvaliComot és a FollowMeAgency influencer ügynökségi brandet irányító Karvalics Attila.

E véleményt csak erősíti, hogy a kínai ByteDance vállalat birtokában lévő TikToknak az elmúlt években adatvédelmi aggályokkal is szembesülnie kellett. Az Egyesült Államok 2019-ben, még Trump elnöksége alatt nyomozást is indított a cég ellen, mondván, hogy a TikTok révén egyenesen a kínai kormány juthat illetéktelen adatokhoz a felhasználók mobiljáról. Az indiai kormány 2020 júniusában be is tiltotta a platformot több más kínai mobilapplikációval együtt, mondván, hogy egyenesen nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet használatuk. Azonban az is tény, hogy még egyetlen kormány kezében sincsenek közvetlen bizonyítékok arról, hogy a TikTok segítségével bárki részéről adathalászat történt volna.

Ennek ellenére nem árt óvatosnak lenniük a felhasználóknak, akik között szép számmal akadnak magyarok is. Bár a szakemberek sem tartják kizártnak, hogy az applikáció alkalmazóinak mobiladatai veszélyben lehetnek, van néhány hasznos tanácsuk, amelyekkel megnehezíthetik a hekkerek dolgát, s a legprofibbak kivételével megakadályozhatják betörésüket telefonunkba. Ha TikTokot használunk, érdemes például bekapcsolni a Beállítások menüpontban a Privát fiókot, hogy csak az követhessen minket, akit mi szeretnénk.

 

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés