2026. 05. 10. vasárnap

Ármin, Pálma

1 EUR 356 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Technika » MERRE MEGY TOVÁBB AZ IT VILÁG A KORONA VÍRUS UTÁN?
Képkivágás

MERRE MEGY TOVÁBB AZ IT VILÁG A KORONA VÍRUS UTÁN?

A ZTE szerint az 5G-vel megvalósulhat a 21. századi ipari forradalom, amely egyúttal a fenntartható fejlődést is biztosít. Mostantól az életünk minden területét áthatják az 5G megoldások!

 
Az első júliusi hétvégén ért véget a világ legnagyobb IT és mobil konferenciája Barcelonában.
A Mobil Világkongresszus (MWC) a telekommunikációs ipar legjelentősebb eseménye, amelyen a szolgáltatóktól kezdve a gyártókon keresztül a potenciális ügyfelekig és a sajtó munkatársaiig százezres tömegben vannak jelen.

 

A pandémia miatt egy évvel elhalasztott esemény zárónapján a kínai ZTE Corporation vezérigazgatója, Xu Ziyang elmondta, hogy az 5G hálózatokkal az innováció iránya egyre inkább nyilvánvalóvá válik:  eddig soha nem tapasztalt módon kerül összeköttetésbe és kapcsolatba a kommunikáció és az „érzékelés” – azaz a mindenütt jelenlévő szélessávú elérés, a mindent átható számítástechnikai alkalmazások és a többdimenziós konvergencia lehetővé teszi a valós idejű interakciót valamint az agilis, innovatív alkalmazásokat, ugyanakkor szavatolja a maximális erőforrás-hatékonyságot és a fenntartható fejlődést.

 

„Jelenleg több mint 1,1 millió 5G bázisállomás működik világszerte. Az 5G nemcsak jobb felhasználói élményt biztosít, de a vertikális területek digitális és intelligens átalakulását is előmozdítja. A ZTE 5G nanjingi intelligens gyártóbázisán percenként öt 5G bázisállomást gyártanak, amelyeket a világ minden tájára szállítanak. A felhőalapú AGV, a 8K gépi látás, a felhőalapú PLC, az intelligens raktározás, mind-mind segíti a hatékonyságot. Miközben munkaerőráfordítás 40 százalékkal, a hibaarány 20 százalékkal, a gyártási idő pedig 30 százalékkal csökkent, a gyártási hatékonyság 40 százalékkal növekedett” – fogalmazott beszédében a ZTE vezérigazgatója.

 

5G mindenhol a világban

Az 5G jelen van már Thaiföld gyáraiban, Belgium kikötőiben, Ausztria agrárgazdaságaiban, a kínai gépgyártásban, a közlekedésben, elektromos hálózatban és környezetvédelemben. „A digitális és a fizikai világ közötti határ fokozatosan elmosódik az új hálózatok és felhőszolgáltatások bevezetésének eredményeképpen. Az intelligens otthon megkönnyíti az életünket. AR/VR headsetet viselve otthonunk kényelméből élvezhetjük az utazás, a játék, a sportesemények és a koncertek magával ragadó élményét. A drónok működtetésével kiterjeszthetjük látókörünket. Az olyan alkalmazásokkal, mint a gépi látás, a kezelőszemélyzet nélküli gépi bányászat vagy a mentőrobotok, a tulajdonunk és az életünk is védettebbé válik” – folytatta Xu Ziyang.

 

5G telemedicina, távoktatás és közlekedés

A digitális szakadék áthidalásában, a fenntartható fejlődési célok elérésében szintén kulcsszerep van az 5G-nek. A vezető szerin a telemedicina lehetővé teszi az orvosok és szakemberek számára, hogy távolról diagnosztizálják a betegeket, így a kiváló minőségű orvosi erőforrások azonnal elérhetővé válnak. A szakemberek a holografikus technológia segítségével szemtől szembe kommunikálhatnak a pácienseiekkel. Az 5G távoktatás pedig egyenlő lehetőségeket biztosít a különböző fejlődési stádiumban lévő régiók számára. „Az 5G FWA (Fixed Wireless Access) lehetővé teszi a szélessávú szolgáltatások gyors biztosítását egyes, korlátozott infrastruktúrával rendelkező területeken. Az emberek szabadon dolgozhatnak otthonról ugyanolyan hatékonyan, mint az irodában.

 

Az 5G Air-To-Ground technológiával a repülőgépek utasai ugyanolyan zökkenőmentesen élvezhetik a nagy sebeségű fedélzeti internetes szolgáltatásokat, mint a földön (a ZTE újításainak köszönhetően a zavartalan, 800 Mbps internetes ellátás mellett a légitársaságok gépei akár 1 200 km/ óra sebességgel is repülhetnek) Mint láthatjuk, az 5G csökkenti a távolságot az emberek között, és közelebb hozza a szíveket, ami egy harmonikusabb társadalomhoz vezet” – tette hozzá a ZTE első embere.

Xu Ziyang szerint a 21. századi ipari forradalom révén létrehozott intelligens termelés úgy csökkenti a költségeket, hogy közben javítja a hatékonyságot és a minőséget. „Az intelligens közlekedési infrastruktúra elősegíti az alacsony szén-dioxid-kibocsátást és a hatékonyabb közlekedést. Az 5G segít megbízható, biztonságos, gazdaságos, hatékony és környezetbarát intelligens hálózatok kiépítésében azáltal, hogy kiterjedt összeköttetést valósít meg alacsony késleltetéssel és alacsony költséggel, ami végül a szén-dioxid-kibocsátás csökkentését jelenti. Az 5G-vel az intelligens termelés a mezőgazdaságban is valósággá válik. Az 5G magasabb víz- és levegőminőséggel javítja a környezetünk minőségét, így elősegíti a fenntartható fejlődést” – mondta Xu Ziyang.

A ZTE vezérigazgatója úgy véli, hogy a továbbfejlesztett hálózat fejlődésének három alappillére a sávszélesség, az agilitás és az ütemezés. „Bár az 5G már több mint két éve elindult a gyakorlatban is, még gyerekcipőben jár. Sikerének biztosítása érdekében együtt kell dolgoznunk az ökoszisztéma-fejlesztés és az üzleti modellek innovációján is. Az iparág és az ökoszisztéma fejlesztése iránt elkötelezett ZTE gazdag tapasztalatot szerzett az alaptechnológiák, az E2E DICT termékek és megoldások, a felhőalapú komponensek és az 5G innovációk terén. Hajlandóak vagyunk megnyitni ezeket a mögöttes képességeket minden iparági és ökoszisztéma-partner előtt. Izgatottan várom, hogy hová vezet minket ez a tendencia. Dolgozzunk együtt egy mindenki számára előnyös jövő érdekében” – zárta szavait a 2021-es WMC-n a ZTE vezérigazgatója.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés