A Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek bőven ömlöttek a milliárdok mind a magyar költségvetésből, mind az EU-támogatásokból.
A „bírságbajnok” Patyi András állt rektorként az egyetem élén, amikor azok a projektek kerültek benyújtásra és elfogadásra, amelyek kapcsán még a fideszes kormánynak is 15 százalékos korrekciót kellett elrendelnie. Persze ez is 3 milliárd forintot jelent, az Európai Bizottság részletes szakvéleményét érdemes a mellékelt cikkben elolvasni. IPhone-ok, és légkondicionálók beszerzése, fiktív bérleti díjak elszámolása, amikor a kormányhivatalokban tartottak képzéseket, nagyrészt elméleti kutatások, mint például „Afrika a globalizált világban”, vagy „Demokrácia, állam, politika: az athéni közvetlen demokrácia értelmezése”. Ez utóbbi különösen delikát, főleg az egypárti túlhatalmat és a kiegyensúlyozottan működő polgári demokráciát leépítő fidesz tevékenységét figyelembe véve. Egy dolog egészen biztos: a magyar közigazgatás és államapparátus fejlődése szempontjából marginális témákra herdálták el a pénzt, a Bizottság ellenőrei szerint a 164 kutatási javaslatból 142 nem támogatható az operatív program alapján.
Ezt egészítsük még ki azzal a ténnyel, hogy a kínai Fudan Egyetemre szinten csaknem 600 milliárd forintot akar költeni a Fidesz a magyar polgárok adójából, ráadásul már át is adta a telkek nagy részét a Diákváros tervezett helyszínén. Ezzel szemben a néppárti Jobbik mindig hangsúlyozta: a 21. században a tudás és az információ évszázadában kiemelt nemzetstratégiai cél a tudás központjainak támogatása, az egyetemi autonómia pedig a középkor óta igazi konzervatív érték, amelyet a 2022-ben felálló nemzeti egységkormány vissza fog állítani!