2026. 06. 30. kedd

Pál

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Technika » Stretchfólia, a csomagolás ásza
56977

Stretchfólia, a csomagolás ásza

A stretchfólia a csomagolástechnika egyik alapanyaga. A körbefóliázott raklapok jól tartanak, stabilak, biztonságosan szállíthatók, így a kereskedő, a logisztika és a vevő is elégedetten szállhat ki az üzletből egy vásárlási akció után. A logisztika érdeme elsősorban, ha a termék sérülésmentesen érkezik a rendeltetési helyére, ezért ha ő csomagol, minden bizonnyal a legjobb stretchfóliát választja.

Az egységrakatok kialakítása és rögzítése során a stretchfólia a leggazdaságosabb módszer, mind a költséget, mind az energiafelhasználást tekintve. Megvédi a terméket a nedvességtől, a felületi sérüléstől és az egyéb szennyeződésektől. Jó szolgálatot tesz költözéskor is, amikor például a bútorok felületi védelme a cél. A csomagolástechnológia megkülönbözteti a kézi, a gépi és az élelmiszeripari stretchfóliát.

Stretchfólia

A leggyakrabban a 23 mikronos kézi stretchfóliát használjuk a csomagolástechnikában. Ez nagy szakítószilárdságú, jól nyúlik, rátapad, mintegy rázsugorodik a becsomagolt termékekre, amik így biztonságosan szállíthatók még a magyar közutakon is. A viccet félretéve, a fólia elsődleges feladata a stabil tartás, a borulástól való védelem. Hiszen például egy repülőtéri depózás során több fázison, több raktáron átmegy a raklap, több gép fogja meg, nem beszélve a repülés okozta erőhatásokról.

A 4 kg-os kézi verzió könnyen kezelhető, a csomagolást végző számára kényelmes és pontos munkát biztosít. A dolgozó feladata, hogy lelkiismeretesen rögzítse a rakományt, így a megfelelő eszközöket kell a kezébe adni. Túl nagy tekerccsel nem bírnak el, míg a túl kicsit sokszor kell cserélni, ami nem éppen időtakarékos.

A stretchfólia alkalmazása

Nemcsak raklapos termékeknél lehet a fóliát alkalmazni. Bármilyen terméket be lehet vele csomagolni. Legyen szó televízióról, mobiltelefonról, bármiről, egy ilyen védőcsomagolás a vásárló felé is szép gesztus, hiszen azt sugallja, hogy az eladó számára is fontos, hogy kifogástalan terméket küldjön.

Színes fóliákkal pedig a biztonságot növelhetjük. Egy fekete vagy fehér fóliával bevont doboz elrejti a kíváncsi szemek elől a terméket, így kisebb az esélye az illetéktelen érdeklődésnek. Különösen fontos a diszkréció bizonyos termékcsoportoknál. Egyes étrend-kiegészítők, erotikus webshopok termékei rendszerint fekete fóliában érkeznek.

Érdekes például az egyedi színű stretchfóliák lélektana. A biztonság szempontjából ugyan jó a víztiszta és a fekete is, de a repülőtéri szarkák, egyes erre szakosodott bűnözői csoportok ugyanúgy hozzájuthatnak ezekhez az általános színekhez. A megdézsmált csomagot szépen át lehet fóliázni. Azonban egy egyedi színű fóliával már baj van, azt nem éri meg kibontani, hiszen a sérülés nyilvánvaló lesz./X/

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés