A Semmelweis Egyetem I. és II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikája március 25-én a Semmelweis Egészség Napok következő állomásán Gyermek a családban: születéstől a felnőtté válásig címmel várja az érdeklődőket.
Az online rendezvényen a legfontosabb gyerekbetegségek mellett szó lesz a kicsik egészséges táplálásáról, illetve újraélesztési és mozgásfejlesztési bemutatót is tartanak. Az eseményen a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
A március 25-i rendezvényen összesen húsz prezentációval, illetve ezekhez kapcsolódó konzultációs lehetőséggel, mozgásfejlesztési és újraélesztési bemutatóval készül a Semmelweis Egyetem két gyermekklinikája.
Az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika orvosai elmondják többek között, hogy mit látnak és éreznek az újszülöttek életük első óráiban, hogyan élhetnek teljes életet a gyerekek cukorbetegként, mi a különbség a sima hasfájás és a gyulladásos bélbetegség között, mi történik a gyermeksürgősségi osztályon, vagy éppen milyen vitaminokra van szüksége egy gyermeknek.
Mindezeken túl a gyermekkori májbetegségekről, a májátültetésről és az éjszakai légzéstámogatásról szóló előadások is helyet kaptak a programban.
Hasonlóan sokszínű és hasznos prezentációkat állított össze a II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika is, melynek szakembereitől a szülők választ kaphatnak például arra, mire figyelmeztet a csecsemősírás, mire jó és mire nem a kalcium, kell-e húst enniük a gyerekeknek ahhoz, hogy ne legyenek vérszegények. A korai daganatok felismerésének fontosságára éppúgy felhívják majd a figyelmet, mint a gyermekkori mozgásszervi betegségekre, vagy a gyermekkori elhízás elkerülésére és az egészséges étrend szerepére.
Gyógytornászok vezetésével a csecsemők mozgásfejlődését is végigkísérhetik az anyukák, és babáikkal a képernyő előtt csatlakozhatnak is a bemutatóhoz, a gyermekkori mozgásfejlesztés érdekében pedig olyan speciális tornagyakorlatokat mutatnak be a szakemberek, amelyekkel a kisiskolások is megtanulhatják a helyes testtartást akár a számítógép előtt, akár az iskolapadban ülnek.
Csecsemő- és gyermek alapszintű újraélesztési bemutatót is láthatnak az érdeklődők, és azt is megtudhatják, miért kell másképpen végezni egy felnőtt és egy gyermek mellkasi nyomását.
A részletes program és a regisztráció ide kattintva érhető el.
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem