2026. 06. 30. kedd

Pál

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Helyzetértékelő ülést tartott a miskolci operatív törzs
royal_magazin_PNG

Helyzetértékelő ülést tartott a miskolci operatív törzs

Veres Pál Miskolc MJV polgármestere helyzetértékelő ülésre hívta össze szerda reggelre a miskolci operatív törzs tagjait. A tanácskozást az ismét romló járványügyi adatok indokolták. Az ülésen elhangzott, hogy a koronavírus-fertőzések száma alapján Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Miskolc is belépett a pandémia harmadik hullámába.
Megyénkben az előző héthez képest több mint 1600-zal nőtt az új megbetegedések száma, ezek azonban nagyrészt a szlovák határ környékén koncentrálódtak, ugyanakkor a szociális szférában dolgozók és a háziorvosok visszajelzései, valamint a katasztrófavédelemtől, a járványügyi szervektől és a központi operatív törzstől származó adatok alapján Miskolcon is érezhető növekedés az esetszámban.

Miskolc lakosságának eddig valamivel több mint 4 százaléka kapta el a COVID19 fertőzést, küzd jelenleg is koronavírushoz köthető panaszokkal, vagy esett már át a megbetegedésen. A fertőzés a szakemberek szerint jelenleg a leggyorsabban a 40-es 50-es korosztályban terjed és a lefolyása is súlyosabb a korábbi esetekhez képest, de érezhető növekedés tapasztalható a 25-35 év közötti korosztályban is.

Miskolcon éppen ezért a néhány héttel ezelőtti enyhítés után is szigorú szabályok vonatkoznak a közterületi maszkviselésre, a buszmegállókban, piacokon és vásártereken, valamint az óvodák, iskolák bejáratától számított 10 méteres körzetben továbbra is kötelező a védőmaszk használata, valamennyi más közterületen pedig erősen ajánlott. Ez a szabályozás megegyezik a legtöbb magyar város által a második hullám csúcsán meghozott legszigorúbb szabályozással.

A miskolci operatív törzs ülésén elhangzott az is, hogy Borsodban is folytatódik az országos COVID-oltóprogram, a megyében eddig 60 ezren kapták meg az első oltást és 20 ezren a másodikat, az egészségügyi dolgozóknak pedig körülbelül a 80 százaléka adatta már be magának valamelyik vakcinát, és egyes területeken a szociális szférában dolgozók átoltottsága is hasonló.

A miskolci operatív törzs szakemberei és Miskolc város vezetése a kormányzati védelmi intézkedésekkel összhangban továbbra is arra hívja fel a figyelmet, hogy a járvány terjedésének lassítása érdekében mindenki viseljen a szájat és az orrot eltakaró védőmaszkot, tartson megfelelő védőtávolságot a többiektől, és ha lehetősége van rá, mindenképp adassa be magának a koronavírus-fertőzés elleni vakcinát.

Vigyázzunk egymásra!

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés