2026. 04. 21. kedd

Konrád

1 EUR 362 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Több mint 60 település regisztrált a KönyvtárMozi programra
54880

Több mint 60 település regisztrált a KönyvtárMozi programra

A kistelepülési könyvtárakban az utóbbi években egyre népszerűbb a  KönyvtárMozi program, mely 5 éve működik szerte az országban, így megyénkben is. A rendezvény kialakításának alapja a 2013 óta működő Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer (KSZR), mely segítséget nyújt a megvalósulásához. Az esemény a koronavírus-járvány idején szünetel, de a szervezők bíznak abban, hogy a veszélyhelyzet feloldását követően folytatódhat a program.

 Az évek során – állami forrásból finanszírozott – infrastrukturális fejlesztések tették lehetővé a projekt indulását, és akadálytalan működését a szolgáltatóhelyeken. A támogatásból projektorokat, televíziókat és vetítővásznakat vásároltak. A KönyvtárMozi-hálózat az 5500 fő alatti települések könyvtáraiban teszi alapszolgáltatássá a vizuális kultúrához való hozzáférés biztosítását. A cél az, hogy azokon a kistelepüléseken élők is igénybe vehessék a szolgáltatást, ahol nincs mozi, így ők is hozzájuthatnak azokhoz az értékes tartalmakhoz, amelyeket esetleg csak a nagy lélekszámú települések filmklubjainak tagjai érhetnek el. A szolgáltatás 2015 októbere óta működik, az ország valamennyi megyéjében, a programban regisztrált kistelepüléseken. A konyvtarmozi.hu oldalon található filmkészlet az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Informatikai és Könyvtári Szövetség (IKSZ), a Nemzeti Kulturális Alap, a Magyar Művészeti Akadémia, a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet, a Nemzeti Audiovizuális Archívum, a Kecskemétfilm Kft., valamint a Dunatáj Alapítvány segítségével vált elérhetővé a KSZR tagkönyvtárak számára a Nemzeti Audiovizuális Archívum pontokon keresztül. A programot az IKSZ koordinálja a megyei könyvtárak közreműködésével.

A szolgáltatás a helyi könyvtárakban valósul meg, kizárólag magyar filmeket, közkincseket és valamennyi korosztály igényeit kiszolgáló, animációs-, játék-, rajz-, dokumentum- és ismeretterjesztő filmek nyilvános vetítését teszi lehetővé, a magyar kultúra értékeit közvetítve.

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében eddig összesen 65 település és egy könyvtárbusz regisztrált a programra, melynek köszönhetően összesen 92 településen valósulhat meg vetítés a megyében. Az elmúlt 4 évben összesen több mint 800 vetítés történt a településeken, amely jelzi, hogy a helyiek igénylik ezt a szolgáltatást, örömmel vesznek részt rajta. A vetített filmek műfaji megoszlásából kitűnik, hogy tavaly a sorozatok voltak a legnépszerűbbek, de a játék- animációs- és dokumentumfilmeket is kedvelték. A településeken a KönyvtárMozi egyben közösségépítő szerepet is betölt, hiszen a vetítéseket sok helyszínen beszélgetés, közönségtalálkozó követi. A programhoz kapcsolódó közösségi események számos helyi ötlettel gazdagodtak, például az Ízőrzők című film vetítését követően közös főzéssel és vacsorával fejezték be a rendezvényt.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés