2026. 05. 11. hétfő

Ferenc

1 EUR 356 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Miskolc valamennyi közterületén kötelező lesz a maszkviselés
royal_magazin_PNG

Miskolc valamennyi közterületén kötelező lesz a maszkviselés

Szerda éjféltől Miskolc valamennyi közterületén kötelező lesz a szájat és orrot elfedő védőmaszk viselése – erről a legújabb kormányzati intézkedésekkel összhangban a miskolci operatív törzs szerda reggeli ülése után Veres Pál Miskolc MJV polgármestere döntött. Ennek megfelelően a város valamennyi utcáján és terén, kivétel nélkül maszkot kell viselni, csakúgy, mint a tömegközlekedési eszközökön, üzletekben és a még nyitva tartó ügyfélszolgálatokon.

 

Miskolc városa a járványhelyzet ismeretében segítséget ajánlott a rendőrségnek a közterületeken érvényben lévő járványvédelmi intézkedések betartásának ellenőrzésében, az önkormányzati rendészet járőrautókkal, gyalogos járőrökkel és térfigyelő kamerákkal segíti majd a rendőrök munkáját.

 

A mentőszolgálatnak operátori munkakört ellátó önkormányzati dolgozókkal segítene Miskolc, ezzel együtt pedig az ITC székház mellett újabb tesztállomások kijelölésének érdekében is megkezdődött a munka. Miskolc több városrészében is tervezik ilyen tesztállomások kialakítását, hogy ezáltal fel lehessen gyorsítani a mintavétel folyamatát.

 

Fokozott odafigyeléssel zajlik a munka az önkormányzati fenntartású, a Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény által működtetett idősotthonokban, és a járványhelyzet alakulására tekintettel átmenetileg felfüggesztették valamennyi önkormányzati rendezvény megtartását Miskolcon.

 

Továbbra is üzemelnek viszont a piacok. A Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. által üzemeltetett Búza téri őstermelői piac, a Vasgyári piac és a Zsarnai piac is a megszokott nyitva tartás szerint várja a vásárlókat a kormány további intézkedéséig.

 

A Városgazda ugyanakkor felhívja a figyelmet a járványügyi óvintézkedések betartására, a piacok teljes területén kötelező ugyanis a szájmaszk használata, mind az árusok, mind a vásárlók részére, és be kell tartani az ajánlott 1,5 – 2 méteres védőtávolságot is.

 

A miskolci operatív törzs – amely a továbbiakban is minden héten ülésezik majd – szerda reggeli tanácskozásán elhangzott az is, hogy bár valamennyi miskolci óvodában rendelkezésre áll kellő mennyiségű és minőségű fertőtlenítő szer, azok a szülők, akik a járványhelyzet miatti félelmükben szeretnék otthon tartani gyermekeiket, az intézmények házirendjének megfelelően kérhetik ezt az óvodavezetőktől.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés