2026. 06. 28. vasárnap

Levente, Irén

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Hírek » Sport » Amikor örülni lehet a kiesésnek
54493

Amikor örülni lehet a kiesésnek

VARGA RACING TEAM ASE – TAXI4 Vértes Rally, 2020. október 10-11.

Lángi Attila – Veres Gábor, BMW E86 Z4 M

Talán senki nem örült még annyira annak, hogy kiesett a versenyből, mint Lángi Attila a Vértes Rallyn. Az ok nagyon egyszerű: a pálya szélén álló szurkolóktól visszakaptam a lelkesedését, a rallyba vetett hitét, amiért folytatja az idei bajnoki szereplését. Arról nem is beszélve, hogy legalább végre ő is tudott szurkolni a sporttársainak…

Lángi Attila: Ahogy a verseny előtt is mondtam, nem igazán volt sok kedvem a hétvégi derbihez – és sajnos a rajtra sem jött meg. Azt gondoltam, hogy ahogy már érzem a rally feelinget az első gyorson, helyre áll majd a fejemben is a rend. De ahelyett, hogy élveztem volna, inkább az olajnyomás miatt kezdtem aggódni – az ugyanis folyamatosan alacsony értéket mutatott. A szakasz végén a nívópálca azonban azt mutatta, hogy fel vagyunk töltve olajjal, így csakis az olajpumpa lehetett a hibás alkatrész. Nem is csoda, hiszen a kedvetlenségem miatt a felkészítésre most nem fektettem olyan nagy hangsúlyt, mint szoktam, a gyári helyett használt alkatrészeket építettünk be a Z4-be. Cserére lehetőségünk már nem volt, ezért úgy döntöttem, hogy addig nyomom a gázt, amíg fel nem robban alattunk a motor – az olajnyomás-probléma ugyanis képes erre is. Arról nem is beszélve, hogy el is gumiztuk magunkat, hiszen esőhöz illő abroncsokat raktunk fel, ám mire a rajtba értünk, elállt az özönvíz. Nagy eredményeket nem tudtunk elérni a 70-80 lóerő hiányában, de mentünk, ahogyan csak bírtunk, és minden gyorsot ajándékként fogtunk fel. A 3. nagyvelegi szakasz azonban így is szenzációs volt, csúszkáltunk össze-vissza, amit nagyon élveztünk.

A következő körben az első gyorsot még kibírta a technika, a másodikon viszont feladta a küzdelmet. Kiestünk, de ez mégsem vette el a kedvünket – sőt, ez hozta vissza igazán. Az út mentén ugyanis találtunk egy nagyon kedves rajongótábort, akikkel jól elbeszélgettünk. A futamnak ez a része adta nekem a legtöbbet a hétvégén, sőt, az eddigi évben. Olyan visszajelzéseket kaptam ezektől a szurkolóktól, hogy visszakaptam a rallyba vetett hitemet. Bebizonyosodott, hogy amikor autózunk, azt nem csak mi élvezzük belülről, de a pálya szélén állok is élményként élik meg a mi „ökörködésünket”. És nekünk ez többet ér az eredményességnél. A Nyíregyháza Rallyt így minden eddiginél jobban várom, olyannyira, hogy még csak pár nap telt el a vértesi futam óta, de a kocsi motorja már a gépműhelyben van és dolgoznak rajta. A szállást is lefoglaltuk már, és tervezzük a tesztet a novemberi futam előtt, hogy a lehető legjobbat hozhassuk ki a BMW-ből a szurkolók és a mi örömünkre.

Partnereinknek köszönjük az együttműködést!

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

A park mindenkié
Egyszerű illemszabályok a parkokba látogatóknak A nyári időszakban a közparkok sokak számára jelentenek kikapcsolódást, feltöltődést és közösségi é…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés