2024. 11. 23. szombat

Kelemen, Klementina
1 EUR 411 HUF
1 GBP 494 HUF
Kezdőlap » Életmód / Medicina » Medicina » Mit hozott Szerencsnek a GYERE®?

Mit hozott Szerencsnek a GYERE®?

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének három évig tartó GYERE® – Gyermekek Egészsége Programja 2015-ben indult el Szerencsen 2400 gyermek részvételével, amely fenntartó projekttel folytatódott. Három általános iskola 720 diákja még két tanéven át tovább mélyíthette a tudását az egészséges életmódról és a helyes táplálkozásról. A program célja az, hogy a helyi közösség összefogásával, annak aktív bevonásával visszaszorítsa a gyermekkori túlsúlyt és elhízást, ami Magyarországon is majdnem minden negyedik iskolást érint. A projekt hazánkban másodikként Szerencsen valósult meg, jelenleg Diósgyőrben zajlik, mindkét helyszínen a régióban működő Nestlé Hungária Kft. támogatásával.
Szerencsen 2018 nyarán ért véget a GYERE® Program, ami egy kétéves fenntartó projekttel egészült ki a város két általános iskolájában, több mint 700 gyermek részvételével. Az MDOSZ tizenkét előadásnyi elméleti és gyakorlati elemeket tartalmazó tematikát dolgozott ki, az ehhez kapcsolódó anyagokat a tanárok adták át a diákoknak. A pedagógusok által megtartott gyakorlati órákon a gyerekek átismételték az egészséges táplálkozás legfontosabb alapjait, emellett olyan új témákkal is megismerkedtek, mint például az energia-egyensúly jelentősége az optimális testtömeg megőrzésében, az élelmiszerhigiénia, a helyes élelmiszerválasztás, az élelmiszerpazarlás, a szelektív hulladékgyűjtés, az újrahasznosítás, a divatdiéták veszélyei és hallottak a dietetikusi hivatásról is.
A projekt eredményeit egy megbeszélésen értékelték a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének képviselői, a város és az oktatási intézmények vezetői, valamint támogatói oldalról, a Nestlé Hungária Kft. igazgatója. Abban mindannyian egyetértetettek, hogy a GYERE® Program rövidtávú pozitív hatása mellett – amelyet egyebek mellett a gyerekek záró tudásszint-felmérésének konkrét adatai is bizonyítanak – hosszú távú hozadéka is lesz a projektnek.
„Amikor a program ötletével megkeresett minket a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége és a Nestlé, nem volt kérdés, hogy örömmel fogadjuk be a város oktatási intézményeibe a kezdeményezésüket. Nincs fontosabb a felnővő generáció egészségénél, ami a táplálkozáson és a helyes életmódon sokban múlik. De megmondom őszintén, az is a fejemben volt, hogy az erre fogékony gyermekeken keresztül a családok életét is megreformálhatjuk és a lakosság jó részét is elérjük ezzel” – mondja Nyiri Tibor polgármester.
„Bízom benne, hogy a lezajlott program egy hosszú távú befektetés lesz Szerencsen, mert joggal remélhetjük, hogy amit a gyerekek az elmúlt öt évben elsajátítottak, az később beépül az önálló életükbe is, és a majdani családjuk már egészségesebben fog táplálkozni” – tette hozzá Kubányi Jolán az MDOSZ leköszönő elnöke, a program szakmai vezetője.
„A Nestlének gyárai vannak ebben a régióban. Társadalmi felelősségvállalásunknak pedig szerves része, hogy annak a szűkebb helyi közösségnek, ami otthont ad nekünk, minél többet adjunk vissza mi is. Élelmiszeripari cégként a táplálkozással kapcsolatos, szakmailag megalapozott ismeretterjesztést minden lehetséges eszközzel támogatjuk, ezért is hoztuk létre a Nestlé a Gyermekek Egészségéért programunkat. Az pedig, hogy a GYERE® Programot épp Szerencsen és Diósgyőrben támogattuk, magyarázatra sem szorul, fontos nekünk az itt élők egészsége és jó közérzete, hiszen sokan jelenlegi, vagy reményeink szerint jövőbeli munkatársaink lesznek” – mondta Tompa Gábor, a Nestlé Hungária Kft. vállalati kommunikációs igazgatója.  

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Üdv a pénzügy világában!
Az iskolás évek alatt sokan abszolút távol érezzük magunktól a matematikával összefüggő tantárgyakat, aztán a felnőtt életünkben mégis pénzügyekkel, s…

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp