2026. 06. 28. vasárnap

Levente, Irén

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Életmód / Medicina » Medicina » Rózsaszín ételekkel a mellrák ellen
54202

Rózsaszín ételekkel a mellrák ellen

PINK GASZTROKAMPÁNY ÉS SÉTA ÚJRA!

Indul a Mellrákinfó Egyesület borsodi csoportja figyelemfelkeltő kampánya! Az idén már országos program a Pink Gasztrokampány, amihez eddig mintegy harminc étterem csatlakozik októberben, a mellrák elleni küzdelem havában. A kezdeményezés Miskolcról indult és a borsodi megyeszékhely mellett Budapesten, Debrecenben, Gyulán és számos más városban is bekapcsolódnak a gyűjtésbe október 1-31. között. A program hivatalosan szeptember 24-én 16 órától a Race for the Cure szimpátiasétával veszi kezdetét!

Két éve több neves miskolci étterem vállalta, hogy egy hónapon át kiemelten kínál pink ételeket és a bevételből származó összeg egy részét a Mellrákinfó Egyesületnek ajánlja. Nemcsak a gyűjtés volt persze a cél, sokkal inkább a figyelemfelhívó kezdeményezés aratott sikert, hiszen így sokan értesülhettek és bekapcsolódhattak a programba, melynek célja ráirányítani a figyelmet a szűrések fontosságára. Az idén folytatódnak a finom pink ételek kóstolói Miskolcon az Avalon Ristorante, a Végállomás Bistorant, a Desszertem, a Creppy Palacsintaház, a Villamerika Steakhouse, a The Sweets Bar jóvoltából. A vendéglátóhelyek már a bejáratnál is jelzik, hogy csatlakoztak a programhoz és valamennyi étteremben viselik a rózsaszín szalagot, a kampány szimpátiajelét.

A  már népszerű nemzetközi kezdeményezéshez csatlakozva a Mellrákinfó Egyesület borsodi  csoportja sétával nyitja az idei kampányt. Szeptember 24-én csütörtökön 16:00 órától a Race for the Cure veszi kezdetét a Creppy Centernél és halad a Szinva terasz érintésével a Városház térre. Valamennyi helyszínen a szűrések fontosságát hangsúlyozó, rövid motiváló beszédek hangzanak el, hogy a szakemberek, érintettek a korai felismerés jelentőségét kiemelhessék. A sétához a Mellrákinfó-Borsod tagjai mellett többek között csatlakozik a Női Erőforrás, Család és KarrierPONT csapata is.

A kampány célja tehát, hogy szelíd eszközökkel oldja a betegségtől való félelmet és felhívja a figyelmet arra, milyen fontos az önvizsgálat és hogy a részvétel a rendszeres mammográfiai szűréseken életet menthet. Az időben felfedezett daganat 95% eséllyel túlélhető!

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

A park mindenkié
Egyszerű illemszabályok a parkokba látogatóknak A nyári időszakban a közparkok sokak számára jelentenek kikapcsolódást, feltöltődést és közösségi é…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés