A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház új, csaknem 500 négyméteres gyermekpszichiátriai épülete az Európai Unió 100%-os, vissza nem térítendő támogatásában részesülő, 6 milliárd forint összköltségű „Gyermek- és ifjúságpszichiátria, addiktológiai és mentálhigiénés ellátórendszer infrastrukturális feltételeinek fejlesztése” elnevezésű kiemelt projekt keretében valósul meg. A bővítéssel egy 15 ágyas gyermekpszichiátriai részleg létesül a felnőttpszichiátriai osztályon belül, amelyből két ágy emelt biztonságú gyermekpszichiátriai ágy lesz.
Az ÁEEK konzorcium vezetésével és egyetemi konzorciumi partnerek (SZTE, PTE, DE) részvételével megvalósuló „Gyermek és ifjúságpszichiátriai, addiktológiai és mentálhigiénés fejlesztés” elnevezésű projekt elsődleges célja a 18 év alatti lakosság mentális egészségi állapotának javítása, az ifjúságpszichiátriai, addiktológiai és mentálhigiénés ellátórendszer fejlesztése és a korszerű, költséghatékony működtetés feltételeinek kialakítása. A kiemelt projekt központi eleme a gyermekpszichiátriai ellátórendszer területi hozzáférésének javítása az ország minden régiójában: így aktív gyermekpszichiátriai fekvőbeteg-osztályokat vagy gyermekpszichiátriai részlegeket alakítanak ki Győrben, Miskolcon, Nyíregyházán, Szolnokon. Pécsett és Szegeden a meglévő fekvőbeteg-ellátás korszerűsítése és kapacitás-bővítése történik meg, amellyel országosan megújul a gyermek- és ifjúságpszichiátriai, addiktológiai és mentálhigiénés ellátások rendszere.
A sajátos ellátási igényű, zavart, esetleg drogfogyasztás miatt vagy más okból agresszív fiatalkorú páciensek ellátására úgynevezett emelt biztonságú gyermekpszichiátriai ágyakkal bővülnek a miskolci kórház mellett a győri, nyíregyházi, debreceni, szolnoki, szegedi és pécsi intézmények; így a rászoruló gyermek- és ifjúságpszichiátriai és addiktológiai betegek részére olyan infrastrukturális körülmények megteremtését biztosítja a projekt, amelyek megfelelő feltételeket nyújtanak a szakmai munkához és az adekvát kezelésekhez.
A járóbeteg-ellátási és gondozási munka fejlesztése érdekében pedig komplex járóbeteg-ellátó egységek bővítése, vagy létrehozása valósul meg Zalaegerszegen, Veszprémben, Székesfehérváron, Nyíregyházán, Fehérgyarmaton, Debrecenben, Szolnokon, Kecskeméten, Szegeden és két pécsi helyszínen.
A projekt megvalósításához szükséges forrásokat a Széchenyi 2020 program biztosítja.