2026. 07. 22. szerda

Magdolna

1 EUR 364 HUF
1 GBP 426 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Mozaik » Könyves napok, internetes ajánlások
royal_magazin_PNG

Könyves napok, internetes ajánlások

Az Ünnepi Könyvhét júniusi rendezvényei az idén – a járványveszély miatt – Miskolcon is elmaradnak, de csak a könyvtéri és a könyvtári találkozók, dedikálások,beszélgetések.

A következő napokon a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár honlapján, közösségi oldalán több új könyvet is bemutatunk, ezek mellett különböző játékokkal, visszaemlékezésekkel, képösszeállításokkal igyekszünk felidézni a korábbi könyvhetek hangulatát, és felhívni a figyelmet a könyvre, az olvasásra.
A 91. Ünnepi Könyvhét júniusi rendezvényeit karanténba szorította a koronavírus. Azt ma még senki sem tudja megmondani, mikor lehet majd nagyobb tömeget vonzó
szabadtéri rendezvényt tartani. Pedig a személyes találkozások nagyon fontosak lennének. Ahogy azt annak idején Supka Géza, a könyvhét megálmodója megfogalmazta: „Az évnek egyik napján (…) az ország minden városában és falujában könyvnap rendeztessék, amely (…) az írót és a közönséget közvetlen kontaktusba hozza egymással, hogy ezen a napon egyszer egy évben a könyvírás és a könyvkiadás művészete is kimenjen az utcára, éspedig ingujjban, közvetlen, bohém formában.”
Az idén minden kicsit másképp lesz. A miskolci Erzsébet tér most nem változik könyvtérré, és a könyvtárak is csak részlegesen tartanak nyitva. Ha a járványveszély elmúlik, ha már nem kell a fertőzéstől tartanunk, természetesen lesznek majd könyvtári kötetbemutatók, ahol találkozhatnak az írók és az olvasók, és természetesen dedikáltatni is lehet az új könyveket.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés