2026. 04. 21. kedd

Konrád

1 EUR 362 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Életmód / Medicina » Medicina » Innovációs díjat nyert a helyes kézmosásra tanító VR applikáció
52866

Innovációs díjat nyert a helyes kézmosásra tanító VR applikáció

Amsterdam Innovation Award 2020

A Tork VR Clean Hands, az egészségügyi dolgozók számára kifejlesztett kézhigiéniai tréning applikációja lett az Interclean Innovation Awards kapcsolódó termékek / szolgáltatások kategória nyertese. Az Interclean, a tisztítóipar egyik vezető vására, május 12-én 4 kategóriában díjazta a leginnovatívabb egészségügyi és higiéniai fejlesztéseket. A díjazott VR applikáció lehetővé teszi a felhasználónak a WHO “a kézhigiénia 5 momentuma” egészségügyi kézhigiénés protokoll előírásainak gyakorlását valódi élethelyzeteken keresztül, ezzel fokozva az életeket is mentő kézhigiéniai szabályok betartását az egészségügyi intézményekben.

„A kórházak 5-10 százalékát érintik az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések (HAI), amelyek évente mintegy 136 000 halálesetet okoznak Európában és Észak-Amerikában*. Nagyon büszkék vagyunk a VR tréningünkre, amely segíti az egészségügyi szakemberek munkavégzését és javítja a betegek biztonságát” – ismertette az applikáció erényeit Suzanne De Maine, az Essity Tork Healthcare regionális marketing menedzsere.

A Tork VR Clean Hands tréning applikációt az egészségügyben dolgozó szakemberek mindennapos kihívásaihoz igazítva fejlesztették. A Tork korábbi kutatása megállapította, hogy az egészségügyi szakemberek 80 százaléka szeretne javítani a kézhigiénia szabályok betartásán. A kézhigiénés képzés hagyományos formáit azonban gyakran nem találták elég inspirálónak. A képzés virtuális világba történő áthelyezésével a kutatás szerint jelentős javulás érhető el a tanulási eredményekben, miközben ez a tanulási mód lehetővé teszi, a szabályok gyakorlását bárhonnan és bármikor.

„Ez az innovatív képzési módszer nem születhetett volna meg az egészségügyi szakemberekkel, a kézhigiénia és magatartástudomány vezető szakértőivel való szoros együttműködés nélkül. Velük együtt sikerült létrehoznunk egy váratlan, de vonzó megoldást, annak érdekében, hogy segítsünk az egészségügyi szakembereknek a kézhigiénia javításában és az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések kockázatának csökkentésében világszerte” – kommentálta a díj elnyerését Jenny Logenius, az Essity globális márkainnovációs menedzsere.

A zsűrit lenyűgözte ez a kézhigiénia betartását az egészségügy területén segítő felhasználóbarát módszer. Valódi újításnak számít a helyszíni tréning folyamatos hozzáférhetőségének biztosítása a sztenderdek javítása érdekében. A virtuális valóság alkalmazása elengedhetetlen ahhoz, hogy viselkedésváltozást érjünk el szórakoztató és vonzó módon. Ez egy tökéletes megoldás arra, hogy kielégítse a helyes kézhigiénia oktatására irányuló jól ismert igényt világszerte. „Arra biztatjuk a Tork-ot, hogy a jövőben fejlesszen ki még több digitális eszközt a kézhigiénia vonatkozásában, további szegmensek és a nagyközönség számára is” – nyilatkozta Ronald Bruins, a zsűri tagja és a Service Management szaklap főszerkesztője.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés