2026. 05. 3. vasárnap

Tímea, Irma

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Nemsokára érkeznek a helyi adókkal kapcsolatos levelek
royal_magazin_PNG

Nemsokára érkeznek a helyi adókkal kapcsolatos levelek

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának Adóhatósága jogszabályban foglalt kötelezettségének eleget téve 2019. áprilisában csatlakozott az ASP rendszer ASP.ADO szakrendszeréhez, azaz a helyi adóhatósági feladatok támogatását végző központi informatikai szolgáltatáshoz.

A 2020. március 16. napján esedékessé váló, első félévi adófizetési kötelezettség teljesítésével kapcsolatos adószámla kivonatok elkészítése, majd előállításra történő átadása Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Adó Osztálya részéről a fentiekben hivatkozott ASP.ADO szakrendszeren keresztül megtörtént.

 

Az önkormányzati adóhatóságoknál jelentkező feladatellátás egyidejűsége miatt a szakrendszerek és a postai szolgáltató leterheltsége megnőtt, amely tőlünk független körülményként késleltette az adóhatósági küldemények kézbesítését.

Mindez nemcsak Miskolcon, hanem minden megyei jogú városban okozott problémát.

Valamennyi értesítő és készpénzátutalási-megbízás, azaz sárga csekk kézbesítése folyamatban van, amelyek megérkezéséig kérjük a lakosság szíves megértését és türelmét.

 

Ismételten felhívjuk a figyelmet arra, hogy az E-önkormányzat portálon (https://ohp-20.asp.lgov.hu) elérhető szolgáltatás használatával valamennyi adónem tekintetében lehetőség van a kiválasztott önkormányzati adóhatósághoz tartozó helyi adóegyenleg (adószámla és a felszámított késedelmi pótlék) elektronikus lekérdezésére, illetve az adó-, díj- és illetékfizetési kötelezettség elektronikus úton, bankkártyával történő megfizetésére.

 

Az E-önkormányzat portálon elérhető szolgáltatások igénybevételéhez KAÜ azonosítás szükséges.

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának Adó Osztálya, illetve az osztály munkatársai továbbra is készséggel állnak az Adózók rendelkezésére.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés