2026. 04. 30. csütörtök

Katalin, Kitti

1 EUR 364 HUF
1 GBP 420 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Koronavírus – Miskolcon sem tartják meg a március 15-i rendezvényeket
royal_magazin_PNG

Koronavírus – Miskolcon sem tartják meg a március 15-i rendezvényeket

Veres Pál Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere – hosszas egyeztetést követően – döntött arról, hogy a koronavírus járvány miatt a városban függesszék fel a március 15-re tervezett tömegrendezvényeket, megemlékezéseket. A városvezető a miskolci Operatív Törzzsel is egyeztetett, valamint figyelembe vette a kormány döntését, miszerint az országos rendezvények is elmaradnak.

Európában tovább nőtt a fertőzések száma, és minden környező országban megjelent már a koronavírus. Magyarországon is több fertőzöttről tudnak, egyikük állapota súlyos, de stabil.

Ezen tények ismeretében Veres Pál nem látta biztosítva azt, hogy a március 15-i megemlékezéseken, ahol több százan ünnepelnének, megfelelően lehetne gondoskodni a miskolciak biztonságáról. Nem beszélve arról, hogy az ünnepi műsorban főszerepet kaptak volna az iskoláskorú gyermekek, az ő biztonságuk érdekében is döntött a Polgármester arról, hogy nem tartja meg Miskolc a központi ünnepségsorozatot.

A tömegrendezvények elmaradnak ugyan, de a Polgármester keresi a módját annak, hogy március 15-ről méltóképp megemlékezhessen a város. Erről később tájékoztatjuk a sajtó képviselőit.

A kormányzati honlaphoz hasonlóan a https://www.miskolc.hu/koronavirus​ városi oldalon is tájékoztató kampány indult, ahol a lakosság értesülhet a koronavírus megelőzésével kapcsolatos legfontosabb teendőkről.

Március 15. – Közérdekű információk

Parkolás

2020. március 15-én (vasárnap) a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. üzemeltetésében lévő felszíni díjköteles várakozási területeken és a Régiposta utcai parkolóházban díjmentes a parkolás.

 

Az Európa téri, Patak utcai és Hősök terei mélygarázsban általános rend szerint kell fizetni az igénybevételért.

 

Piacok

Március 14-én (szombaton) a megszokott nyitva tartás szerint üzemelnek a városi fenntartású piacok. A Búza téri őstermelői és a Vasgyári piac 5:00-tól 14:00-ig, a Zsarnai piac 7:00-tól 14:00-ig nyitva tart.

 

Március 15-én (vasárnap) a városi fenntartású piacok zárva tartanak.

 

Március 15-től nyári nyitva tartás az Állatkertben

A Miskolci Állatkert és Kultúrparkban öt kontinens több mint 120 állatfajának közel 700 egyedét mutatják be a látogatóknak különleges erdei környezetben, március 15-étől már nyári nyitva tartás szerint, azaz minden nap 9:00-től 19:00 óráig várva a látogatókat. Pénztárzárás 18:00 órakor.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés