2026. 08. 15. szombat

Mária

1 EUR 363 HUF
1 GBP 424 HUF
Kezdőlap » Hírek » Zöld-Hírek » A budapestiek négyötödének véleménye három éve változatlan: ne kerüljenek múzeumok a Városligetbe
royal_magazin_PNG

A budapestiek négyötödének véleménye három éve változatlan: ne kerüljenek múzeumok a Városligetbe

A Közlekedési Múzeum példája az egész Liget Budapest projekt számára követendő

Budapest, 2019. március 5. – A Greenpeace üdvözli, hogy a Közlekedési Múzeum megújuló intézménye lakossági és szakmai vélemények megfontolása után a Városligeten kívül épül fel. Így nem sérül egy már létező zöldterület, viszont megújul egy felhagyott ipari terület. Az elképzelés egybevág a budapestiek akaratával, akik 2016 óta ugyanazon a véleményen vannak: a fővárosiak négyötöde a Városligetet közparknak akarja megőrizni, új épületek nélkül. A Greenpeace Magyarország azt várja a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsától, hogy ennek tükrében gondolja újra a Liget Budapest projektet. Őrizze meg a Városligetet egybefüggő zöldterületnek, és a múzeumokat különböző fejlesztésre szoruló övezetekbe építse – ez városfejlesztési, közlekedésszervezési és levegőtisztasági szempontból egyaránt előnyös lenne.

Budapest lakosságának több mint kétharmada három év óta konzekvensen ellenzi, hogy a Városligetbe új épületek, múzeumok kerüljenek. A Greenpeace Magyarország 2016 óta minden évben megkérdezte a kérdésről a fővárosiakat. [1] [2] A legfrissebb adatok a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet által 2018. november 24. és december 10. között lekérdezett közvélemény-kutatásból származnak, mely a budapesti lakosságra reprezentatív 800 fős mintán, személyes adatfelvétellel készült.

A megkérdezettek egyértelműen ellenzik a Liget Budapest projektet jelenlegi formájában: a fővárosiak alig több mint tizede (13%) támogatja csak a kormány és a főváros elképzelését, miszerint új múzeumokra van szükség a Városligetben, míg 83 százalék szeretné megőrizni a Városliget jelenlegi közpark jellegét. [3]

„Nagyon örülünk, hogy az új Közlekedési Múzeum ügye sínen van: megépítésével egy barnamezős városrészt újítunk meg és nem legrégebbi közparkunkat, a Városligetet romboljuk szét. Végre az történik, amit a lakosság akar – így kéne ennek lennie az egész Liget Budapest projekt esetében is. Hiába költöttek óriási összegeket a projekt megszerettetésére, a Városligetet múzeumokkal telezsúfoló Liget Budapest társadalmi és szakmai elutasítottsága továbbra is hatalmas. A budapestiek nem akarnak új épületeket a Városligetbe. Ideje, hogy ezt meghallja a közelmúltban alakult Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa, és újragondolja a Liget Budapest projekt további elemeit. Az új múzeumok ne egy csoportban és ne a zöldterület rovására a Városligetben, hanem a város barnamezős helyszíneit újraélesztve épüljenek meg” – nyilatkozta Tömöri Balázs, a Greenpeace kampányfelelőse.

A Greenpeace Magyarország által megrendelt közvélemény-kutatás rákérdezett arra is, hogy a lakosság mennyire elégedett Budapest meglévő zöldterületeinek nagyságával. A válaszokból kiderül: a fővárosban élők elsöprő többsége (88%) szerint egyértelműen nincs elég zöldterület a városban, ezért szerintük új parkokat kellene létrehozni, valamint jelentős faültetési programot kéne indítani. Ezzel szemben mindössze alig tizedük (9%) szerint van elegendő zöldterület a városban. [4]

„Csak bátorítani tudjuk a Fővárosi Közfejlesztési Tanácsot, hogy a Liget Budapest újragondolása mellett kezdjenek a város hatékony zöldítésébe is. Erre az év elején már tett ígéretet Fürjes Balázs, Budapestért felelős kormánybiztos, [5] most itt az ideje cselekedni: a budapestiek egyértelműen kinyilvánították: több zöldterületet és tisztább levegőt akarnak” – tette hozzá a Greenpeace kampányfelelőse.

A környezetvédő szervezet kapcsolódó petíciói a www.greenpeace.hu/zoldterulet és a www.greenpeace.hu/levego oldalakon érhetőek el.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

A low-angle view showcases a juxtaposition of nature and modern architecture. Lush green tree branches create a natural frame around towering skyscrapers with blue glass facades that reflect the clear sky above. The composition emphasizes the height and scale of the buildings, contrasting with the organic texture of the foliage. Bright sunlight illuminates the scene, highlighting the colors and details of both the natural and urban elements. Suitable for themes of urban development, environmental awareness, or architectural design.
Perzselő nyarak, aszályos hetek, felforrósodó beton: a fák és a zöldfelületek ma már nem díszként kellenek, hanem azért, hogy egyáltalán elviselhető m…

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

144101

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés