2026. 07. 4. szombat

Ulrik

1 EUR 353 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Hírek » Kék-Hírek » Amikor a másodpercek is számítanak – Csiba Gábor életeket mentett a sztrádán
48776

Amikor a másodpercek is számítanak – Csiba Gábor életeket mentett a sztrádán

Amikor a másodpercek is számítanak – Csiba Gábor életeket mentett a sztrádán bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva – Kommentálja

Ismét életeket mentett Csiba Gábor főorvos, miniszteri biztos.

Mint ismeretes idáig legalább tízen nekik köszönhetik az újraélesztésüket. Gábor ugyanis akár kerékpárral karikázik Miskolcon, akár autózik a sztrádán bármi is történjen orvosi esküjéhez híven, a környezetében kérés nélkül segítségnyújtásba kezd.

Most éppen Budapestről hazafelé jövet ,az ötvenedik kilométernél négy munkásokat szállító mikrobusz ütközött egymásnak. A szerencsétlenség következtében az emberek szerte szét szétrepültek az autópályán.

Csiba Gábor éppen a karambolt követő másodpercekben ért a helyszínre és a mentőket megelőzve gyorsan szelektálta a sérülteket. Megállapította, hogy medence, koponya és mellkasi sérülést szenvedtek, s a három legsúlyosabbat azonnal kezelésbe vette. Mire húsz perc múlva kiértek a mentők szinte valamennyi sérült diagnosztizálva, súlyosságuk szerint lett ellátva. Gábor külön köszöni azoknak az autósoknak, akik hozzá hasonlóan megálltak és lelkiismeretük szerint megkérdezték, segíthetnek e neki. Ők voltak azok, akik a földön fekvőket állapotuknak megfelelő helyzetbe segítették, ahogyan Gábor kérte.

Jut eszembe nem olyan régen Hernádvécséről hazafelé tartva előttünk borult árokba egy személyautó. Csiba Gábor főigazgató rögtön fékezett és mire a mentősök kiértek már el kellett szállítaniuk a sérülteket. Az ilyen helyzetben szükséges életmentő ellátást a karambol után néhány perc múlva már megkapták. Keveseknek van ilyen szerencséje, mint annak a kocsinak az utasai. S ugyancsak kevés orvosról mondható el, aki ennyiszer nyújtott életmentő elsősegélyt a közúton, civil környezetben. Valamikor régen az orvosok a privát kocsijuk szélvédőjére kiraktak egy vöröskeresztet. Még többen a hátsó szélvédő mögé helyezték az orvosi táskájukat. Jelezve, hogy baj esetén számíthatunk a segítségükre. Ma már nem divat. Sajnos.

Forrás:szantograf.hu

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés