2026. 06. 27. szombat

László

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Hírek » Hírek » Szijjártó Péter főkonzulátust adott át Manchesterben
royal_magazin_PNG

Szijjártó Péter főkonzulátust adott át Manchesterben

Főkonzulátust adott át Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a nagy-britanniai Manchesterben. Az ünnepségen mondott beszédében a tárcavezető kiemelte: az új külképviselet elsősorban a Nagy-Britanniában tanuló és dolgozó, illetve odalátogató magyar állampolgárok érdekeinek és jogainak védelmét fogja szolgálni.

 

Szijjártó Péter hangsúlyozta: Nagy-Britannia szövetségese és barátja Magyarországnak, ezért sajnálják kilépését az Európai Unióból, de tiszteletben tartják a britek döntését. A Brexittel az EU sokat veszít, de Magyarország mindent megtesz, hogy a lehető legszorosabb maradjon az együttműködés Nagy-Britanniával – emlékeztetett.     Úgy vélte, sok minden köti össze a két országot, hiszen mindkét nemzet büszke a történelmére, hagyományaira és örökségére, valamint a józanész talaján álló válaszokat adnak az Európát érő kihívásaira. A külügyminiszter kitért rá: Magyarország fontos partnerként tekint Nagy-Britanniára. 2016-ban Nagy-Britannia a 6. legnagyobb tőkebefektető volt Magyarországon, továbbá a 2016-os adatok alapján 750 brit vállalat csaknem 60 ezer embert foglalkoztatott Magyarországon. Felidézte: Észak-Anglia mindig is Magyarország, a magyar emberek mellett állt. Több tízezer manchesteri tüntetett a magyar szabadságharc mellett, és Kossuth Lajos 1851-ben itt tett látogatása emlékét Manchesterben emléktábla is őrzi – közölte. Megjegyezte: Nagy-Britannia emellett több tízezer ötvenhatos magyart fogadott be. A tárcavezető elmondta: Észak-Angliában 70 ezer magyar tanul, dolgozik, a manchesteri régióban 30 ezer, a városban pedig 10 ezer. Hosszú ideig az itt élőknek Londonba kellett menni ügyintézésre, de ez most megváltozik – mutatott rá. Úgy látja, a most átadott főkonzulátus hozzájárul a Manchesterben és környékén élő magyar munkavállalók és diákok gördülékeny ügyintézéséhez, közösségi életének fejlesztéséhez. Arról is beszámolt, hogy a konzuli szolgáltatások főpróbájaként a legutóbbi parlamenti választáson csaknem 1500 magyar adta le voksát itt. Az eseményen Szijjártó Péter a Magyar Érdemrend tiszti keresztje kitüntetést adta át Zsigmond András volt tiszteletbeli konzulnak az elmúlt 25 évben végzett munkájáért, amellyel hatékonyan működött közre az Észak-Angliában élő magyar állampolgárok konzuli ügyeinek intézésében. (MTI)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Budapest, ahogy a festők látták
Megjelent a főváros 150 évét bemutató monumentális művészeti album A könyv megjelenését kiállítás is kíséri a Kieselbach Galériában, amely 550 műal…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés