2026. 07. 2. csütörtök

Ottó

1 EUR 356 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Beindult a belföldi értékesítés is
47958

Beindult a belföldi értékesítés is

Borsod-Abaúj-Zemplén megye gazdasága fejlődött az elmúlt évben és ez a tendencia az idén is folytatódott. Hosszú stagnálás után beindult a belföldi értékesítés is – derült ki Weilandics Miklós, a NAV megyei igazgatójának a megyei közgyűlés csütörtöki ülésén elhangzott tájékoztatójából.

A határozatképesség megállapítását követően Török Dezső, a megyei közgyűlés elnöke tájékoztatást adott a legutóbbi ülés óta történt fontosabb eseményekről, döntésekről, amelyekről a www.baz.hu honlapon olvashatnak bővebben.

Külföldi hivatalos programja miatt az októberi ünnepi közgyűlésen nem tudott részt venni Prof. dr. Takács István, ezért a csütörtöki ülésen adta át számára a megyei önkormányzat közgyűlése által adományozott Alkotói Díjat Török Dezső és Bánné dr. Gál Boglárka, a közgyűlés alelnöke.

A testület megalkotta a 2019-es munkatervét, elfogadták a megyei önkormányzat nemzetközi kapcsolatainak 2018. évi helyzetéről készült beszámolót, igent mondtak a kínai Shandong tartománnyal való együttműködésről szóló megállapodásra.

Borsod-Abaúj-Zemplén megye lakossága tovább csökkent az elmúlt évben – derült ki a KSH statisztikájából, jelenleg 648 ezer, ami 6 ezerrel kevesebb, mint 2017-ben. A népességcsökkenés mögött a születések alacsony száma és az elvándorlás áll. Ezzel kapcsolatban több képviselő is felszólalt.

A gazdasági helyzettel kapcsolatban viszont pozitívumokról tudott beszámolni Weilandics Miklós. Csökkenő mértékben, de tavaly is folytatódott a foglalkoztatottak számának 2013-tól tartó növekedése. Ezzel párhuzamosan csökkent a munkanélküliségi ráta 1,1 százalékkal, amely a KSH számításai szerint az év végén 5,5 százalék volt. A megyében mintegy 80 ezer vállalkozás működik. Évről évre egyre többen választják a kedvezményes KATA szerinti adózást.  A megyei gazdaság két húzóágazata továbbra is a vegyipar és a gépipar, amelyet egy szinttel alacsonyabb teljesítménnyel követ a kereskedelem.  Ha a hozzáadott értéket tekintjük, akkor kiemelkedően teljesít a vegyipar. A szóbeli kiegészítésben az adószakember kiemelte, hogy az idei három negyed éves ÁFA bevallások alapján elmondható: folytatódott az export bővülése, ugyanakkor a belföldi értékesítés is jelentős mértékben (10 százalék fölött) emelkedett.  Részletesen szólt a NAV tevékenységéről is, amely fontos része az ellenőrzés. Ennek keretében bemutatta többek közt az adótraffipaxot. A közgyűlés tudomásul vette a tájékoztatót.

Lipták Attila dandártábornok adott tájékoztatást a katasztrófavédelem munkájáról. Az ár- és belvízvédelem helyzetével is megismerkedett a közgyűlés, amely lényege, hogy az őszi szemle mindent rendben talált, a jégtörők pedig felkészültek a télre.

A közgyűlés vita nélkül elfogadta a  Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP)  végrehajtásáról készült beszámolót.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés