2 MOZGÓ REPÜLŐGÉPSZIMULÁTOR, KORSZERŰ UTASTÉRI OKTATÓESZKÖZÖK ÉS AKÁR 300 TANULÓ KÉPZÉSE NAPONTA
A Wizz Air, Európa leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága ma ünnepélyesen átadta új, 3800 négyzetméteres, a legkorszerűbb technológiával felszerelt képzési központját a Wizz Air Training Centre-t Budapesten. A megnyitó fontos mérföldkő a légitársaság fejlődésében.
A Wizz Air Európa egyik legmodernebb képzési központját adta át ma, melyet Magyarország vezető ingatlanpiaci vállalkozása, a WING fejlesztett. A Wizz Air Training Centre két, Airbus A320 pilótafülkét modellező CAE 7000XR Series mozgó szimulátorral van felszerelve. A CAE egy tíz évre szóló üzemeltetési szerződés keretében a szimulátorok üzemeltetését és karbantartását is ellátja. A Wizz Air Training Centre-ben helyet kapott a TFC ultramodern kabin vészhelyzeti eljárás oktatási eszköze, valamint a Flame Aviation új generációs, V9000 Commander típusú tűzoltási kiképző központja is. Az integrált képzési központban egymás mellett zajlik majd a pilóták és az utaskísérők képzése.
A létesítményben, a Wizz Air nemzetközi hálózatának minden pontjáról érkezett, naponta akár 300 kadét is tanulhat. A közép- és kelet-európai régió legújabb képzési központjában tantermi oktatás, repülés szimuláció valamint kabin kiképzés is az oktatási paletta részét képezi. A Wizz Air Training Centre-ben az alapkiképzésen felül rendszeresen ismétlő földi tréningen is részt vesznek majd a pilóták, valamint típusjogosítást is szerezhetnek.
Az új Wizz Air Training Centre ad otthont a Magyarországon szeptemberben elindított Wizz Air Pilótaakadémiának, amely repülni még nem, vagy kevéssé tudó, ambiciózus fiataloknak biztosít egyedi lehetőséget, hogy megszerezzék a kereskedelmi pilótaengedélyt, és a Wizz Air pilótájaként dolgozzanak. A program keretében a WIZZ, hogy könnyítse pilótakarrierjük beindítását, a tandíj jelentős részének előfinanszírozásával támogat minden kadétot, aki teljesít bizonyos feltételeket. A Wizz Air magas minőségi követelményeinek megfelelő oktatást, szerződött pilótaképző szervezetek biztosítják.
Az új Wizz Air Training Centre több mint 30 millió eurós beruházással épült fel. Ez befektetés azokba a tehetségekbe, akik Közép-Európa szívében, Budapesten, egy ultramodern létesítményben valósíthatják meg az álmaikat, hogy pilótává, illetve utaskísérővé válnak. A Wizz Air Training Centre lehetőség van egy harmadik szimulátor beépítésére is, amivel a vállalat felkészült , hogy soha nem látott növekedési pályát befutva 300 repülőgépet működtető légitársasággá fejlődjön.
Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója elmondta: „A Wizz Air büszke a világszinten is kiemelkedően biztonságos repülőgép flottájára és a magas szinten felkészült személyzetére, ezért örömmel adja át új, a legkorszerűbb technológiát képviselő képzési központját Budapesten. Ez fontos mérföldkő a légitársaság történetében. A Wizz Air pilótaakadémiájának és az aktív pilóták ismétlő oktatásának is otthont adó létesítmény új fejezetet nyit a hajózó személyzet képzésében, és biztos alapot nyújt ahhoz, hogy a Wizz Air háromszáz repülőgépet üzemeltető, tízezer fős személyzetet foglalkoztató, évente százmillió utast szállító légitársasággá váljon. Örömmel tölt el, hogy a WIZZ hálózatának minden pontjáról kimagasló tehetségeket hozunk Magyarországra, és hogy egy minden szükséges eszközt magába foglaló központban képezhetjük a jövő pilótáit és utaskísérőit.”
Marc Parent, a CAE elnök-vezérigazgatója elmondta: „Megtiszteltetés, hogy Budapesten lehetünk ma, és együtt ünnepelhetjük a Wizz Air új, korszerű oktatóközpontjának átadását. Hosszú ideje dolgozunk a Wizz Air képzési partnereként, és büszkék vagyunk rá, hogy két új Airbus A320 szimulátor átadásával, valamint a központ üzemeltetésével tovább mélyítjük kapcsolatunkat. Nagy várakozással tekintünk együttműködésünk következő 10 évére.”
Noah Steinberg, a WING elnök-vezérigazgatója elmondta: „A WING a hazai ingatlanpiac vezető vállalkozása. Célunk, hogy a Magyarországon tevékenykedő vezető nagyvállalatok partnereként, azok nemzetközi szintű ingatlanigényére nyújtsunk hosszú távú megoldást. A Wizz Air egy ilyen cég, amelynek új, komplex technológiát igénylő oktatóközpontja nemzetgazdasági szempontból is jelentős értéket képvisel. A fejlesztés egy hosszú távú bérleti konstrukció keretében valósult meg a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér szomszédságában, és általa Magyarország és egyben a régió legkorszerűbb repülési oktatóközpontja jött létre. További célunk, hogy az ingatlanjaink fejlesztése és működtetése révén hosszú távú értéket teremtsünk mind építészeti, mind funkcionális, mind gazdasági értelemben. Ezt bizonyítják a közelmúltban átadott fejlesztéseink, a Telekom székház, az Ericsson Ház vagy az ibis Styles Budapest Airport Hotel, és most az új, Wizz Air Training Centre is.”
Menczer Tamás tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkár elmondta: „Amikor a kormány a külgazdaságot állította a külpolitika fókuszába, két fő célt tűzött ki: segíteni a magyar vállalkozások kilépését az exportpiacra és munkahelyteremtő külföldi beruházásokat vonzani Magyarországra. Egyik cél elérése sem lehetséges megfelelő közlekedési infrastruktúra nélkül. Magyarország kis és nyitott gazdasággal rendelkező ország, ezért elengedhetetlen, hogy a világ minél több pontjáról minél gyorsabban és minél egyszerűbben megközelíthető legyen. Itt van fontos szerepe a Wizz Airnek, amely mára Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársaságává nőtte ki magát, és nem véletlenül nyerte el tavaly Az Év Európai Légitársasága címet. Gratulálunk mindenkinek, aki hozzájárult a most átadott, futurisztikus és lenyűgöző létesítmény megépítéséhez. Kimagasló teljesítmény volt 8 hónap alatt felépíteni. A Wizz Air sikere a magyar gazdaság sikere is, így továbbra is számíthat a magyar kormány gazdaságdiplomáciai és más jellegű együttműködésére.”