Az Országos Vízügyi Főigazgatóság és az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság közös projektjének keretében megkezdődött az árvízvédelmi védvonalak fejlesztése a Közép-Tiszán. A kiemelt projekt a Nemzeti Vízstratégia részeként, a Széchenyi 2020 program keretében, európai uniós támogatás segítségével 4,6 milliárd forint értékben valósul meg.
Az „Árvízvédelmi védvonalak mértékadó árvízszintre történő kiépítése, védvonalak terhelésének csökkentése a Közép-Tiszán az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság működési területén” című KEHOP-1.4.0-15-2015-00010 azonosító számú projekt célja az emberi élet valamint az épített és természetes környezet értékeinek megóvása, azaz az árvízi kockázatok mértékének csökkentése.
A fejlesztés műszaki szükségességét a 74/2014. (XII. 23.) BM rendeletben meghatározott mértékadó árvízszint (MÁSZ), valamint a folyók árvízvédelmi fővédvonalainak magassági biztonsága, pontosabban a védvonal jelenlegi kiépítettségének a rendeletben meghatározott értékekhez viszonyított magassági hiánya indokolja.
A fejlesztés keretében az alábbi beavatkozások történtek:
• Töltésépítés a Csincse bal parton (jelenleg a 0+000 és 1+300 tkm között)
• Töltésépítés a Rima bal parton (jelenleg a 5+500 és 6+400 tkm között)
• Elkészültek a régi hídpillér (4+844), és régi szivattyúállás (5+800) bontási munkái
• Elkészült négyesi gátőrtelep felújítása keretében a régi gátőrház, melléképületek, valamint a raktárépület bontása
• Elkészültek az új gátőrház falazási munkái, a födém készítése folyamatban van
• Folyamatban van az új raktárépület és a gépszín építése