Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program EFOP-1.8.20-17-2017-00024 kódszámú projekt keretében 40 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatással bővíti a jelenleg is működő miskolci Egészségfejlesztési Iroda (EFI) szolgáltatási körét a lelki egészség megóvása, fejlesztése érdekében. Így jön létre a Lelki Egészségközpont (LEK), az EFI székhelyén működve.
A bio-pszicho-szociális modell alapfeltevése, hogy a betegségek kialakulásában nem csupán biológiai, hanem pszichológiai és kulturális-társadalmi összetevők hatásait is kulcsfontosságúnak kell tekinteni. Ahogyan azt az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is megfogalmazza: az egészség már nem csupán a betegség hiánya, hanem „a teljes fizikai, mentális és szociális jóllét állapota”. Ahhoz, hogy az egészség e szintjét elérhesse a lakosság, feltétlenül szükség van a lelki tényezők ápolására, a pszichés állapot javítására is.
Hogyan segíti a Lelki Egészségközpont (LEK) a mentális egészség fejlesztését?
Az Egészségfejlesztési Iroda székhelyén a Lelki Egészségközpont TÉRÍTÉSMENTES szolgáltatásai mindenki előtt nyitva állnak;
Pszichológus és mentálhigiénikus munkatársak is várják az érdeklődőket a gyógytornász, egészségfejlesztő és dietetikus mellett;
Egyéni és csoportos foglalkozásokon való részvételre nyílik lehetőség előzetes bejelentkezés alapján; Szemléletformáló tevékenységet végzünk a pszichés problémák stigmatizálásának csökkentésére.
Figyeljünk lelkünk egészségére! Merjünk beszélni problémáinkról!
Keresse Ön is a LEK térítésmentes szolgáltatásait!