A „Borsod-Abaúj-Zemplén megye területén lévő SEAP-ok felülvizsgálata és átdolgozása SECAP-pá, illetve új SECAP-ok kidolgozása” című projekt szerda délután, a Megyeházán tartott záró konferenciával ért véget.
A projekt célkitűzése a Megyei Önkormányzat által konzorciumvezetői szinten összefogott és koordinált helyi önkormányzati konzorciumi tagok Fenntartható Energia Akciótervének (SEAP) felülvizsgálata és átdolgozása Fenntartható Energia és Klíma Akciótervvé (SECAP), helyi önkormányzati konzorciumi tagok részére SECAP-ok kidolgozása, valamint a megye területén működő Helyi Fejlesztési Stratégiával rendelkező vidékfejlesztési közösségek (Helyi Akciócsoportok) SECAP-jainak elkészítése. A rendezvény célja a projekt eredményeként, annak keretében elkészült akciótervek bemutatása volt. A rendezvényen részt vett Török Dezső a megyei közgyűlés elnöke, Szűcs Erika közgyűlési tag, a négy konzorciumi tag városi önkormányzat Ózd, Tiszaújváros, Kazincbarcika és Sajószentpéter képviselői.
Török Dezső köszöntötte a rendezvény résztvevőit és elmondta, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén élen jár a klíma- és környezetvédelem terén a jelenlegi projekt keretében kidolgozott megyét lefedő akciótervekkel, a környezetvédelmi programmal valamint a klímastratégiával.Az alkalmat megragadva felhívta a figyelmet arra, hogy elkészült a projektet bemutató kiadvány is.
A konferencián Dobozi Eszter klímaszakértő, a MEGÉRTI Kft munkatársa a Fenntartható Energia és Klíma Akcióterv (SECAP) célja, módszertana, megvalósulásának előnyei témakörben tartott szakmai előadást. Dr. Fehér Balázs a Geogold Kárpátia Kft. képviselője a Helyi Akciócsoportok Fenntartható Energia és Klíma Akcióterve az éghajlatváltozás megelőzésére címmel tájékoztatta a résztvevőket. A Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat Nemzeti Alkalmazkodási Központ Főosztályának munkatársa, Rideg Adriennaz éghajlatváltozás várható hatásaihoz való alkalmazkodásról beszélt, a konferenciát Tisza Orsolya a BORA 94 Kft. munkatársa előadása zárta a Fenntartható Energia Akciótervek készítéséhez kapcsolódó kapacitásépítés az önkormányzatoknál – EMPOWERING uniós projekt, egy nemzetközi együttműködés tapasztalatai címmel, amelyben Svédországtól Romániáig több partner vett részt.