2024. 12. 28. szombat

Kamilla
1 EUR 411 HUF
1 GBP 495 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Új világrend felé, türelemmel

Új világrend felé, türelemmel

Izgalmas történelmi korszak tanúi lehetünk! Megváltoztak az erőviszonyok a Kelet javára, a Nyugat már nem tudja a régi módon folytatni, bár szeretné. A fejlődés túllépett a korábbi patthelyzeten, melyre az volt jellemző, hogy a régi már nem, az új pedig még nem volt elég erős, hogy keresztül vigye akaratát. Az új katonailag erősebbé vált a réginél, olyan fegyverekkel rendelkezik, amilyenekkel senki más a világon, gazdaságilag pedig gyorsan pótolja a lemaradását. A világgazdasági ranglista élén a Feltörekvő Hetek (E7) 2050-re ki fogják szorítani az élvonalból a világ jelenleg legfejlettebbnek számító Hetek csoportját (G7). Kína, Oroszország, Brazília, Mexikó, Törökország, India, és Indonézia (E7) súlya 2050-re el fogja érni az 50 százalékot, míg a G7 tagjai, az USA, Kanada, Japán, Németország, Franciaország, Nagy-Britannia, és Olaszország együtt csak 20 százalékos részesedésre számíthatnak. Trump felismerte, hogy ha Amerika nem alkalmazkodik az új valósághoz, a Nap még gyorsabban leáldozhat felette. Keresi hazája új helyét a megváltozott világban. Eközben a világuralomban érdekelt körök óriási ellenállásába ütközik. A küzdelem életre-halálra megy. Féltem Trumpot Amerika uraitól. Féltem az életét! Féltem az enyhülést, mely felé lépést tett Putyinnal. Az egykori világbirodalom történelmi fordulópont küszöbéhez érkezett. Oroszország már megtalálta helyét az új világrend felé vezető úton, együtt Kínával. A világgazdaság súlypontjának eltolódása Nyugatról Keletre kedvez a békés együttműködésre épülő új világrend felé vezető folyamatnak, mert a keleti társadalmakban nem a monopóliumok diktálják a politikát, hanem a politika szabályozza a gazdasági körök mozgásterét. Oroszország arra is rádöbbent, hogy segítenie kell a megroggyant amerikai elitnek, ha nem akarja, hogy elveszítse fejét talajvesztése láttán. Érdekeltté kell tenni Amerikát a kölcsönösen előnyös, egyenrangú békés együttműködésben! Nem könnyű feladat az évszázados birodalmi beidegződés után! De nincs más lehetőség, mint megbirkózni vele, türelemmel, kitartóan, igazunk tudatában. Öt nappal a helsinki csúcs után Putyin Fehér Házba invitálása arra utal, hogy az amerikai elnök orosz segítségre szorul, hogy odahaza megvívja csatáját a héjákkal, és keresztülvigye velük szemben Amerika enyhüléshez fűződő objektív érdekét. Vajon orosz részről van-e elég bizalom Trump iránt, hogy elfogadják a meghívást? Nem kell-e attól tartani, hogy kijátssza őket? Úgy gondolom, erős érv a meghívás elfogadása mellett, hogy Trump Helsinkiben nem játszotta ki Putyint, Putyin pedig nem játszotta ki Trumpot. Szót értettek, és úgy döntöttek, közösen cselekednek. Véleményem szerint segíteni kell Sam bácsinak, hogy a megkezdett folyamatból a béke kerüljön ki győztesen!

Simó Endre, 2018. július 21.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

A Rotary Ifjú Zseni idei nyertesei
Augusztusban fölszállt a fehér füst…, a sok-sok pályázó közül megtaláltuk azt a három tehetséges fiatalt, akik ebben az évben megnyerték pályázatunkat…

További cikkek

Designjurta a Cserhát szívében
Magyarország rejtett kincse, Farkaskútvölgy egy újabb attrakcióval gazdagodott. Csíkszentmihályi Benjámin építész legújabb munkája egy hazánkban egyed…

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés