2026. 06. 27. szombat

László

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Megyénkkel ismerkedtek, barátkoztak
46362

Megyénkkel ismerkedtek, barátkoztak

Mihajlo Rivisz, a Kárpátalja Megyei Tanács elnökének a vezetésével kárpátaljai delegáció ismerkedett a megyenaphoz kapcsolódóan Borsod-Abaúj-Zemplén értékeivel a múlt héten.


Fotó:Török Dezső üdvözölte a vendégeket, mellette Rivisz Mihajlo és Bánné dr. Gál Boglárka

A Megyeháza Szemere termében pénteken Török Dezső, a megyei közgyűlés elnöke köszöntötte a határon túli partner megye delegációját, Mihajlo Rivisz pedig megköszönte a baráti fogadtatást.  Ezt követően Bánné dr. Gál Boglárka, a megyei közgyűlés alelnöke, mint az értéktár bizottság elnöke részletes előadást tartott megyénk értékeiről. A tanácskozás második felében az együttműködés továbbfejlesztésének a lehetőségeiről, a turisztikai kapcsolatok fejlesztéséről egyeztettek a kerekasztal beszélgetés keretében a résztvevők.  A nap zárásaként miskolci városnézésen vettek részt, s a korábban ismertetett értékeket tekintették meg.

Szombaton Mezőkövesden a IV. Megyenapon vett részt a delegáció, amely mellett megtekintették a Matyó Múzeumot a Zsóry fürdőt és természetesen részt vettek a megyenap rendezvényein. A megnyitón, a külföldi delegációk vezetői közt köszöntőt mondott Mihajlo Rivisz is.  Miközben folytatódott a színpadi program és a bemutatók a szomszédos általános iskolában borsodi és kárpátaljai települések, Sajóbábony Homokkal, Bükkábrány pedig Iloncával kötött együttműködési megállapodást. Török Dezső köszöntőjében emlékeztetett rá, hogy 2016 februárjában erősítették meg a két megye közti együttműködést, amely egyik célja a partnertelepülési kapcsolatok erősítése. Ennek keretében tavaly decemberben írták alá Szirmabesenyő és Huszt megállapodását, amelyet most újabb kettő követ, s remélhetően később még több. Kárpátalja elnöke az elmondottakkal 100 százalékosan egyet értve szólt az ezer éves közös történelemről, a megállapodásokat pedig tégláknak nevezte, amelyekből felépítik a barátság házát.

Az ünnepélyes aláírások után koccintottak a barátságra

Vasárnap ugyancsak Miskolccal ismerkedtek a vendégek, majd a hazaút során megtekintették Tarcalt, ahol felkeresték az Áldó Krisztus szobrot is, a program zárásaként pedig Tokaj belvárosát járták be, ahol az értéktárban szereplő értékeket tekintettek meg.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Budapest, ahogy a festők látták
Megjelent a főváros 150 évét bemutató monumentális művészeti album A könyv megjelenését kiállítás is kíséri a Kieselbach Galériában, amely 550 műal…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés