2026. 04. 30. csütörtök

Katalin, Kitti

1 EUR 364 HUF
1 GBP 420 HUF
Kezdőlap » Hírek » Sport » Címvédésre készül a Tiszaújvárosi TK
45985

Címvédésre készül a Tiszaújvárosi TK

A XXVII. Tisza Triatlon keretében életre hívandó klubcsapat országos bajnokságon címvédésre készül a házigazdák férfi elit alakulata, de rajtuk kívül több éremben is reménykednek a hétvégén a hazaiak.

A tiszaújvárosi Termál- és Gyógyfürdő területén kialakított versenyközpontban május 19-én, szombaton, 13 órától hazánk 120 csapata vetélkedik majd a különböző kategóriák érmeiért.  
–    Egyesületünk 10 egységgel képviselteti magát a klubcsapat országos bajnokságon, melynek érdekessége, hogy az elsőt 1995-ben is Tiszaújvárosban, még a Tisza-parton, az Erőműstrand környékén rendezték meg – mondta Lehmann Tibor, a Tiszaújvárosi Triatlon Klub elnöke-vezetőedzője. – Ifj. Márkus Gábor, Ojava Ülo, Kazsimér Attila és jómagam ezüstérmet harcoltunk ki a nyitányon. Elit férfi csapatunkkal azóta mindig ott vagyunk a dobogó környékén, eddig 10 alkalommal tudtuk elhódítani a bajnoki címet. A Hankó Dávid, Frederic Funk, Lehmann Bence, Lehmann Csongor alkotta kvartettünk zsinórban harmadszor szerezheti meg az aranyat. Ebben a csatában a Mogyi SE Baja és a szegedi Titán TC tűnik a legveszélyesebb ellenfélnek. Az elit nőknél két junior Európa-bajnokunk, Putnóczki Dorka és Mátyus Lili, valamint Szegedi Sára és Jakab Ilka pályázhat akár a legfényesebb éremre is. A dobogóért vívott ütközetben a fiatalokkal erősített 575-Equilor Team Újbuda és a kiváló hosszútávos Zelinka Gabriellával fémjelzett UTE lehet a legnagyobb rivális. Utánpótlás csapataink közül Tóth Anna, Bóna Kinga, Kovács Anna, Molnár Sára, Kelemen Dorottya összeállítású ötös, valamint a Berencsi Ádám, Sinkó-Uribe Ábel, Sinkó-Uribe Aurél trió is éremesélyes. A fiatalabbak számára elsődleges, hogy minél többen jussanak versenyzési lehetőséghez.


700 egyéni indulót várnak


A vasárnapi versenynapon a mintegy 700 indulót felvonultató egyéni küzdelmek kerülnek a fókuszba. 8.45-kor rajtol az aquakid, melynek résztvevői úszásban és futásban vetélkednek a Termálfürdő területén. Ezt követően beindul a nagyüzem, az újonc korosztálytól a szeniorokon át az elitig mindenki korosztály bizonyítási lehetőséget kap. A paratriatlon országos bajnokság mezőnye – Boronkay Péter világ- és Európa-bajnokkal, para-olimpikonnal a soraiban – 12 órakor rajtol majd. Az egyéni országos ranglista verseny elit és felnőtt kategóriás férfi, valamint női futamainak résztvevői a Magyar Egyetemi Főiskolai Bajnokság (MEFOB) érmeiért is vetélkednek majd.

–    Mivel olimpikonjaink és az elmúlt 2 év férfi abszolút győztese, a tavaly a tiszaújvárosi világkupát megnyerő Bicsák Bence külföldön versenyeznek a hétvégén, lehetőség nyílik a fiatalok előtt, hogy csatába szálljanak akár a végső elsőségért is – folytatta Lehmann Tibor. – A „Lehmann Brothers” – Bence és Csongor – mellett a Sinkó-Uribe testvérek okozhatnak kellemes meglepetést, de nem szabad figyelmen kívül hagynunk a 2014-ben éppen nálunk az első magyar vk-aranyat kiérdemlő Vanek Ákost, a Budaörsi SC ászát sem, akinél gyorsabb utolsó 1000 métert senki nem tud futni a környéken. A tavaly a női abszolútban első helyen végző Putnóczki Dorka megismételheti akkori jó teljesítményét, de Mátyus Lili is éremért küzdhet majd, sőt ifjúsági válogatottjaink közül is többen esélyesek a top10-re.

Útlezárások, forgalomkorlátozások
A XXVII. Tisza Triatlon miatt Tiszaújvárosban és környékén útlezárásokra, forgalomkorlátozásokra kell számítani.
ÚTLEZÁRÁSOK:
Szombaton (2018. május 19.)
Lévai út, Szent István út, Örösi út és Kesznyéteni út 13:00-tól 18:30-ig.
Vasárnap (2018. május 20.)
Lévai út: 09:00 – 17:00
Szent István út: 09:10 – 17:00
Örösi út és Kesznyéteni út: 09:40 – 17:00
Mindkét napon állandó, rendőri irányítással történő áthaladást biztosítanak a Kertvárosból a régi Városrészbe, a Bethlen Gábor út és Lévai út kereszteződésében (Református Templom, Castello Cukrászda), a Kertváros keleti és nyugati része között, a Margit sétány és a Szent István út kereszteződésében, Tiszaszederkény és Tiszaújváros között.
A szervezők elnézést kérnek az esetleges kellemetlenségekért, és előre is köszönik a lakosság megértését, türelmét.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Gödöllő, az úszó város
Hiánypótló kezdeményezés színterévé válik a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tulajdonában és üzemeltetésében álló Gödöllői Városi és Térségi Usz…

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés