2024. 11. 24. vasárnap

Emma
1 EUR 411 HUF
1 GBP 494 HUF
Kezdőlap » Életmód / Medicina » Medicina » Védjük a gyerekeket az őszi megbetegedések ellen!

Védjük a gyerekeket az őszi megbetegedések ellen!

Hogyan készítsük fel szervezetüket az iskola és a hűvös idő megpróbáltatásaira?

Szeptembertől nem csak az iskola, hanem az „őszi betegségek” időszaka is beköszöntött a gyerekek életébe. A közösségben könnyen terjedő fertőzések, a változékony időjárás és a dolgozatok előtt súlyosbodó panaszok is megnehezíthetik a kicsik kiegyenlített teljesítményét az új tanévben. A szakértő tanácsaival megelőzhetjük és gyorsabban legyőzhetjük a törékeny szervezetekre leselkedő kórokozókat.

Az őszi hónapokban leginkább a légúti fertőzések veszélyeztetik a gyerekek egészségét. A megelőzés tekintetében az egyik legfontosabb szempont a változatos, vitamindús táplálkozás biztosítása, és a szabad levegőn tartózkodás. Dr. Fülöp Györgyi, a Czeizel Intézet fül-orr-gégész szakorvosa szerint bőséges zöldség- és gyümölcsfogyasztás és fehérjebevitel mellett multivitaminokra, és táplálékkiegészítőkre nincs szükség. Érdemes a szezonális, helyi finomságokból válogatni: almából, körtéből, szőlőből, dióból, sütőtökből, káposztából, céklából, brokkoliból, zellerből gyakran kerüljön az asztalra. Töltsünk minél több időt a friss levegőn; hétvégén kiránduljon együtt a család, sétáltassuk közösen a kutyát, mozogjunk az udvaron, a játszótéren, gyűjtsünk be még egy kevés D-vitamin az őszi napsugarakból.

Leggyakrabban a cseppfertőzéssel terjedő vírusok betegítik meg szervezetünket. Jellemző tünetek a torokfájdalom, orrdugulás, orrfolyás, láz, izomfájdalom, levertség és köhögés, esetleg hasmenés, hányás. „Gyengébb immunrendszer, kimerültség esetén természetesen ezek a tünetek hevesebben lépnek fel, elhúzódóbbak. Vírusfertőzések megelőzésére napjainkban inkább D-vitamin adagolás jön szóba, a C-vitamint csak akkor javasolt szedni, ha fellépnek a vírusfertőzés tünetei. Gyakori megbetegedések esetén, amikor a gyermek több időt kényszerül már otthon tölteni, mint közösségben, akkor további lépéseket tehetünk az immunrendszer megerősítésére. Ilyenkor segíthet pl. egy foszfoglukán tartalmú szer, mely aktiválja az immunrendszert vírusos és bakteriális infekciók esetén egyaránt” – javasolja dr. Fülöp Györgyi.

Fontos, hogy a higiéniai szabályokat már egészen kis korban megtanítsuk és betartassuk. Az orrfújás helyes technikájának megtanulásával, ha nem pang a váladék az orrjáratokban, akkor lerövidülhetnek a felső légúti betegségek, kevésbé húzódik a középfülre a fertőzés. Természetesen nem szabad megfeledkezni a rendszeres kézmosásról sem!

„Fertőzéses betegség esetén vegyük ki a gyermeket a közösségből, megakadályozva a betegségek terjedését, és elősegítve a hatékony pihenést. 38 °C feletti láz esetén alkalmazzunk lázcsillapítót, ha ez nem segít, akkor egy jól kivitelezett hűtőfürdő szinte mindig leviszi a lázat. Három napon túli láz esetén pedig forduljunk orvoshoz” – figyelmeztet a Czeizel Intézet szakorvosa.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Üdv a pénzügy világában!
Az iskolás évek alatt sokan abszolút távol érezzük magunktól a matematikával összefüggő tantárgyakat, aztán a felnőtt életünkben mégis pénzügyekkel, s…

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp