2026. 04. 17. péntek

Rudolf

1 EUR 365 HUF
1 GBP 419 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Kutatók éjszakája – szociológiai kalandozások
43778

Kutatók éjszakája – szociológiai kalandozások

A Kutatók Éjszakája egyik legizgalmasabb programja az idén a “Szociológiai kalandozások a városban”.  Szeptember 29.-én este hattól gyülekező a Hangolónál azaz a sárga Avasi Sörháznál, ahol Fazekas Csaba történész, a Miskolci Egyetem docense tart estére hangoló sörtörténeti előadást – felvillantva kutatási területeinek talán legfesztelenebb szegmensét – “Mindennapi (folyékony) kenyerünk, avagy társadalomtudományi előadásunk témája: a sör” címmel.

Héttől az idén ötven éves Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeumban Dr.Hajdú Ildikó művészettörténész, Pócsi Orsolya klinikai szakpszichológus, a Miskolci Egyetem BTK Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének oktatója és Dr.Szabó-Tóth Kinga szociológus, a Miskolci Egyetem BTK Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének igazgatója azt a kérdést feszegeti, vajon szeretjük-e a kortárs művészetet. Kötetlen beszélgetés és játék rendhagyó tárlatvezetéssel a program a Rákóczi Házban.
A szociológiai kalandozások harmadik helyszíne nyolctól a Színháztörténeti és Színészmúzeum, ahol Mikita Gábor színháztörténész-muzeológus a múltat eleveníti fel arcok, nevek, szerepek, előadások összefüggésében. A kortárs irodalom a ME BTK ATI MORSKI-pályázata kortárs költő nyertesei révén jelenik meg. Dialógus alakul ezzel művészet és szociológia, színész és néző, irodalom és olvasó között Osváth Andrea a ME BTK ATI oktatója kalauzolásával.
Este kilenctől a program végállomása végkifulladásig a Sándor Zsolt Organikus Pincészet (KisAvas, Arnóti sor), ahol csapra vernek egy hordót! Muzsikál a Tényleg Zenekar. Széki, székelyföldi, kalotaszegi, mezőségi táncokat tanítaak Havasi Virág és Dr.Szepessy Péter szociológusok.
A Miskolci Egyetem BTK Szociológiai Intézete évek óta bekapcsolódik a programba és egyre több olyan ötlettel áll elő, melyek az oktatók és hallgatók tehetségét aknázzák ki. Ennek egy szeletét mutatják meg az idén is kimozdulva a campusról és “belakva a várost” immár a Miskolci Egyetem BTK Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetét képviselve .  
Interjú: Dr.Szabó Tóth Kinga, igazgató, ME BTK Alkalmazott Társadalomtudományok Intézete 20/980 6243
További információk facebook-eseményünkben:
https://www.facebook.com/events/1498761573496522/?acontext=%7B%22action_history%22%3A%22[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22page%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22page_upcoming_events_card%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A[]%7D]%22%2C%22has_source%22%3Atrue%7D

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés