2024. 11. 23. szombat

Kelemen, Klementina
1 EUR 411 HUF
1 GBP 494 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » 23 település diákjai nyertek a K&H a hátrányos helyzetűekért kulturális és sport pályázatán

23 település diákjai nyertek a K&H a hátrányos helyzetűekért kulturális és sport pályázatán

A sport és a kultúra nagyban hozzájárul a gyerekek testi és szellemi fejlődéséhez, bővíti világnézetüket, és akár a társadalmi hátrányokat is csökkentheti. A fiatalok többségének életébe mégsem épül be a rendszeres testmozgás és a kulturális programok, emellett komoly különbségek vannak a nagyvárosokban és kisebb településeken élők szokásai között is.

A K&H a hátrányos helyzetűekért program általános iskolák számára meghirdetett kulturális és sport pályázatának eredményeként most 23 település közel ezer diákja tapasztalhatja meg a színház varázslatos világát és a sport nyújtotta örömöket.

A legfrissebb hazai ifjúságkutatás  szerint a kultúra és a sport nem épül be a fiatalok többségének életébe: csupán egyharmaduk sportol rendszeresen, és a hagyományos kulturális intézmények látogatása is folyamatosan csökken. A fővárosi és a községekben élő fiatalok rendszeres színházlátogatása között továbbra is különbség mutatkozik, hiszen míg 2008-ban a fővárosi fiatalok 13 százaléka, a községekben élők 5 százaléka, addig 2016-ban már csupán a budapesti fiatalok 5 százaléka, a községben élők 2 százaléka járt havonta színházba. „A sport és a kulturális élményeket a mindennapi anyagi gondokkal küzdők sajnos csak kis számban engedhetik meg maguknak, pedig ezek akár a társadalmi különbségeket is csökkenthetik. Egy-egy ilyen élmény ugyanis nemcsak abban az órában gyakorol hatást a gyerekekre, amikor részt vesznek az adott programban, hanem arra is képesek, hogy új tapasztalatok szerzésére, a világra való nyitottságra ösztönöznek” – mondta el Tibori Tímea szociológus, az MTA szenior kutatója.
Az elmúlt tanévben a K&H a hátrányos helyzetűekért programban meghirdetett felhívásra összesen 27 sportpályázat és 32 kulturális pályázat érkezett olyan iskoláktól, ahol átlagosan közel 70 százalék a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók aránya. A beérkező pályázatokból jól látszik, hogy ezen iskolák diákjai átlagosan évente egyszer jutnak el kulturális programra, és gyakran olyan alapvető sporteszközök is hiányoznak, mint a gumilabda, a kosárlabda vagy a tornaszőnyeg.

„A szakmai zsűri értékelését követően 20 iskola összesen 500 diákját visszük el előadó-művészeti produkcióra, és 3 iskola tanulói vehetnek részt egész napos sporteseményen, amelyhez a programok és a sporteszközök beszerzését is támogatjuk, egyenként maximum bruttó 1 millió forint értékben” –  mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója.

„A három évvel ezelőtt indult K&H a hátrányos helyzetűekért programunk célja, hogy a rászoruló régiókban élő gyerekeknek lehetőséget biztosítson a teljes életre, a színház és a sport élményének megtapasztalására, ezért hirdettünk kulturális és sportpályázatot a hátrányos helyzetű térségekben működő általános iskolák számára. Az itt élő gyerekek számára ugyanis jóval kevesebb lehetőség adódik erre, hiszen a szülőknek gyakran még a tanszerek megvétele is nagy teher, így színházi előadásokra, új sporteszközökre vagy sportrendezvényekre már nem jut forrás” – tette hozzá Horváth Magyary Nóra.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

A Rotary Ifjú Zseni idei nyertesei
Augusztusban fölszállt a fehér füst…, a sok-sok pályázó közül megtaláltuk azt a három tehetséges fiatalt, akik ebben az évben megnyerték pályázatunkat…

További cikkek

Üdv a pénzügy világában!
Az iskolás évek alatt sokan abszolút távol érezzük magunktól a matematikával összefüggő tantárgyakat, aztán a felnőtt életünkben mégis pénzügyekkel, s…

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp