Folyamatosan hűtik a felmelegedett tartályt
Lefejtési munkálatok közben melegedni kezdett egy közúti tartálykocsi a kazincbarcikai vegyipari üzem területén augusztus 09-én.Az eset miatt a kazincbarcikai hivatásos tűzoltókat, a megyei Katasztrófavédelmi Műveleti Szolgálatot és a Katasztrófavédelmi Mobil labort, valamint a regionális műszaki mentőbázis vegyi konténerét riasztották. A beavatkozó egységek az üzem főfoglalkozású létesítményi tűzoltóival folyamatosan hűtik a felmelegedett tartályt. A Katasztrófavédelmi Mobil Labor mérőműszeres vizsgálatokat végzett a környező településeken, egészségre ártalmas veszélyes anyag koncentrációt sehol sem mutatott ki a levegőben. A folyamatban lévő események a lakosságot nem veszélyeztetik.
2026. június. 20. 22:40
A II. Rákóczi Ferenc Könyvtár Központi Könyvtárában (Miskolc, Görgey u. 11.) már a nyári szünet első két hónapjában sem feledkezik meg a legkisebb olv…










