2026. 07. 10. péntek

Amália

1 EUR 356 HUF
1 GBP 419 HUF
Kezdőlap » Hírek » Zöld-Hírek » Gólyamentés Szikszón
royal_magazin_PNG

Gólyamentés Szikszón

Két gólyafióka életét mentették meg  Szikszón . A védett állatok kiestek a fészekből és a helyi lakosság és a Szikszó Önkormányzata Polgármesteri Hivatala állatvédelmi referensének Nagy- Simon Leilának köszönhetően már biztonságos helyen gyógyulnak,hogy alkalmasak legyenek a nagy vándor útjuk megtételére.
Takács Lászlóné Szikszó alpolgármester arról beszélt, az önkormányzat és a helyi lakosság számára is kiemeltem fontos az állatvédelem, amivel az elmúlt időszakban diákmunka keretében is sokat foglalkoztak . Szikszón  évről évre gyarapodnak a gólyafészkek , ami öröm, hiszen egy védett állatról  van szó. Nemcsak a jó érzésű diktálja azt, hogy elesett állatokra figyeljünk, hanem a törvény is kimondja, ha védett állat kerül bajba, az azt észlelő köteles jelenti  a hatóságoknak.

Az elmúlt időszakban  a helyi posta kéményén lakó gólyacsaládnál és a Rákóczi út egyik villanyoszlopán lévő fészeknél is megtörtént a baj.  Az egyik fiókánál egy  spárga  tekeredett a kis gólya lábára- a szülők ugyanis mindenféle dologgal bélelik a fészket- és ez megakadályozta a repülésben. Nekimehetett valaminek és nyílt törés volt a lábán. A másik fiókának kisebb volt a sebesülése, az  vérzett és szintén nem tudott felemelkedni.

A lakossági bejelentésre  Nagy – Simon Leila vezetésével befogták a fiókákat. Az könnyebben sérültet  a Madármentő Állomásra Mályiba  szállítottuk, a másikat – a nyilt töréssel  rendelkezőt- pedig a Hortobágyi Madárpark  Madárkórházába . Mindkét helyen szakszerű ellátásban részesülnek, és azt a megnyugtató információt kaptuk, hogy a vándorútjukra megfelelő egészségügyi állapotban lesznek.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés