Két iskolában összesen 1500 négyzetméteren újították meg az elöregedett falfelületeket a Let’s Colour Településszépítő Egyesület idei pályázatán. A hetedik alkalommal meghirdetett pályázaton a korábbi években már óvoda, családsegítő központ, tanuszoda és vasútállomás aluljárója is nyert, idén júliusban pedig a nyáregyházi és a dabasi iskolában váltották fel kreatív, színes mintázatok az unalmas, szürke falakat.
A pályázatra bármely hazai közösség jelentkezhetett, akit zavar a szürkeség, és kész összefogni a színesebb környezetért. Az idei felhívásra végül összesen 31 pályázat érkezett, és a szavazási időszak alatt most is példátlan aktivitást mutattak be a résztvevők: a beadott pályázatokra 21 nap alatt több mint 25 ezer szavazat érkezett.
„A Let’s Colour projekt lényege: színt vinni az emberek életébe. Egyesületünk célja, hogy színessé varázsolja a közösségek által nap mint nap használt helyeket. A színek csodákra képesek, a megújult közösségi terek pedig új lendületet visznek az ott élők mindennapi életébe, inspirálnak és energiát adnak” mondta Nagy Gergely, a Let’s Colour Településszépítő Egyesület szóvivője.
A nyertesek idén speciális, foltálló és víztaszító Dulux EasyCare beltéri festéket, professzionális terveket, műszaki szakértőt és a festés teljes szervezését kaptak jutalmul – a helyieknek csupán az önkéntes festőket kellett biztosítaniuk.
„Minden pályázathoz három dizájntervet készítettünk, melyből a nyertesekkel közösen választottuk ki a végleges megoldást. Mivel a nyáregyházi helyszínen nem voltak nagy egybefüggő falfelületek, a hosszú folyosónál a koncepció szerint a kép három dimenzióban, több részből áll össze. Tehát a kép egy pontról nézve – a folyosó végéről – lesz teljes, ha csak elsétálunk mellette nem jelenik meg egyértelműen, ez adja egyediségét.” – mondta Hegedűs Babett, a Let’s Colour projekt dizájnere, a minták megalkotója.
Hozzátette: “Most először készítettünk ilyen stílusú három dimenziós képet, így a csapat is különös lelkesedéssel várta az elkészülést, mint az önkéntesek, és reméljük, hogy a tanévkezdéskor a gyerekeknek is annyira fog tetszeni a végeredmény, mint nekünk.”