2026. 06. 24. szerda

Iván

1 EUR 355 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Hírek » Sport » „Fejlesztenünk kell, ha lépést akarunk tartani!”
41961

„Fejlesztenünk kell, ha lépést akarunk tartani!”

VARGA RACING TEAM – 5. Steelvent Ózd Rallye, 2017. április 28-30.

Lángi Attila – Csáki Richard, BMW Z4 M Coupe

Tovább nőtt a különbség a 4-es kategória két nagy ellenfele, Lángi Attila és Rafael Tamás között az 5. Steelvent Ózd Rallye után. A BMW Z4-et terelgető Lánginak megvolt a taktikája az ORB 2 fordulójára, ám egy újra fellépő fékhiba és a rosszul felírt itiner is hátráltatta ennek megvalósításában. Arról nem is beszélve, hogy saját kategóriájuk helyett eggyel feljebb, a 3-as géposztályban, erősebb technikákkal szemben kellett bizonyítania.

Lángi Attila: Hiába terveztem meg szépen a taktikánkat a hétvégére, nem sok mindent tudtunk belőle megvalósítani. Igaz, a lehetőségeinkhez mérten nagyot mentünk az első versenynapon, de ez sem volt elég arra, hogy lépést tudjunk tartani Rafival – nemhogy előnyt kovácsoljunk belőle.  Ennek hátterében pedig a Z4 fékproblémája áll: újra előjött ugyanis az a hiba, hogy teljesen beesett a fék, ami igen izgalmassá, és egyben veszélyessé is tette a futamunkat. Mindent beleadtunk, és volt néhány igen komoly pillanatunk, amikor nem csak a navigátorom ült összekulcsolt kézzel, de én magam is már kiabáltam az autóban. A lemaradásunk azonban így is megvolt, sok kicsiből végül egész nagy lett…

Nem gondolom, hogy mi lennénk ennyire ügyetlenek, vagy a gumitaktikánk lett volna ennyire rossz. Azt látom, hogy be akarjuk érni az ellenfelet, akkor mindenképp fejlesztenünk kell valamit a kocsin. Erőben megvagyunk, de a beállításaink még messze állnak az ideálistól, a versenyképességtől.

A salgói pályákról tudtuk, hogy nem nekünk fognak kedvezni, de hogy ennyire nem áll majd össze a dolog, azt nem is sejtettem volna… Ceredre mi esőre készültünk, a futómű-beállítást is eszerint választottuk meg – persze a taktika nem jött be, a kocsi össze-vissza tolta az orrát. Emellett itinerfelírási gondjaink is voltak, amit teljesen újra kellett gondolnunk már az első kör után. Végül az abszolút 16., illetve a 3-as kategória helyén zártuk az Ózd Rallyet – miután a saját, 4-es kategóriánkban mindössze ketten neveztünk, eggyel feljebb soroltak bennünket.

A Rafival szembeni hátrányunk a 2. forduló után tovább nőtt, de nem adjuk fel, már nagyban a szombathelyi derbire koncentrálunk. A murvára bevethető futóművet már megrendeltük, ha minden igaz, jövő héten meg is érkezik, és megkezdődhet vele a BMW felkészítése a május 19-21-ei, Iseum Rallyra.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés