Nagysikerű Pilinszky János ihletésű Szálkák című előadásukkal lépnek fel az első Horizont Nemzetközi Kortárstánc Fesztiválon Miskolcon.
Feledi János kazincbarcikai születésű táncművész, koreográfus, rendező nem először lép fel Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. Feledi János 12 éves koráig Kazincbarcikán járt művészeti iskolába és onnan egyenes út vezetett az akkori Állami Balettintézetre, mai nevén Magyar Táncművészeti Egyetemre. Táncolt a Győri Balett, Budapest Balett, Pr-Evolution Dance Company és Badora Dance Companyban, de tagja volt az egri Gárdonyi Géza Színháznak is.
2011-ben hozta saját társulatát a Feledi Project-et, azóta számos egész estés előadást hozott létre amit nagy sikerrel játszanak Budapesti és vidéki színházakban, fesztiválokon.
2015 óta rendszeren meghívást kap New York-i és Santa Barbara-i táncfesztiválokra. Idén mesterkurzust is tartott a University of California, Santa Barbara-n.
Tavalyi évben Psyché előadásukkal szerepeltek először Miskolci Nemzeti Színházban. A teltházas előadást Weöres Sándor azonos című műve ihlette.
Idén a Miskolci Balett meghívására érkeznek az első ízben megrendezésre kerülő Horizont Nemzetközi Kortárstánc Fesztiválra 2017.április 25-29. között . A négy nap alatt francia, lengyel, német és olasz társulatok mellett magyarországról a Kecskemét City Balett, Trojka Színházi Társulás és a Feledi János vezete Feledi Project is fellép.
2017. Április 28-án Szálkák előadásukkal szerepelnek fesztivál programjában.
Pilinszky János azonos című kötete inspirálta előadás rólunk, emberekről szól.
Nem a verseket akarom eltáncolni, és nem a versek világát egymás után fűzni, hanem azt szeretném megmutatni, hogy a 21. században nekem mit üzen Pilinszky szellemisége. Ehhez ezt a Pilinszky matériát kell átengednünk magunkon.
Saját élethelyzetünkben, fejlődésünkben hol tartunk épp?
Hogyan illeszkedünk a világba, és hol tart személyiségünk, lelkünk fejlődése?
Miben vagyunk közösek Pilinszkyvel?
Lelkünkben, a hinni akarásban.
Megszületünk. Tapasztalni kezdünk. Elindulunk egy úton. Kialakítunk magunk körül egy érzékeny, lázadó, ám törékeny burkot. Hogyan viszonyulunk a világhoz, hol a helyünk benne?
Miképp illeszkedünk bele, és értjük meg a körülöttünk lévő mindenséget? Merünk-e teljes, szép életet élni?
Elkerülhetetlen a konfrontáció. Belső vívódás, magány, egymásra találás mind-mind életünk része.
De a különböző élethelyzetekben, szakaszokban merjük észrevenni a jót. Higgyünk magunkban. Higgyünk abban, hogy előrébb jutunk, ha szeretettel viszonyulunk egymáshoz.
Merjünk önvizsgálatot tartani, és eljutni a megbocsájtásig, a bocsánatkérés felszabadító ajándékáig!
A szeretet felismerése talán a legfontosabb a megtisztulás útján.
Előadók, táncművészek: Fehér Laura, Spala Korinna, Bajári Levente, Bora Gábor
Zongora: Tóth Mariann
Jelmez: Henez Mariann, Matisz Gábor
Díszlet-látvány: Minorics Krisztián
Rendezés-koreográfia: Feledi János
https://www.youtube.com/watch?v=MmTja-K3KKI
Mellékelt fotók: Makrai Péter