2026. 05. 4. hétfő

Mónika, Flórián

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Zene/könyv/film » Gyomorforgató gyilkosságk nyomában
39870

Gyomorforgató gyilkosságk nyomában

Lauren Beukes neve bizonyára nem cseng idegenül a thriller-rajongók egy részének, hiszen a szerző Tündöklő lányok, Zoo City és Moxyland című regénye magyarul is megjelent. Beukes dél-afrikai regény, novella és újságíró,  a Tündöklő lányok című regényével számos díjat zsebelhetett be. Torzók című regénye egy kiváló thriller, mely valószínűleg jó pár izgalmas órát okoz majd a műfaj rajongóinak.

Gabriella Versado nyomozó Detroit mocskában él és válása után megfelelő életkörülményeket próbál kamaszlányának biztosítani. Versado egy nap egy rendkívül bizarr ügyet kap: egy fiút meggyilkoltak, majd a megcsonkított holttestéhez egy szarvas lábáit illesztették. A gyilkos után folytatott hajszával párhuzamosan Versado lánya, Layla megismerkedik az internet árnyoldalával. Jonno az újságíró bármire képes egy jó sztoriért, TK a hajléktalan pedig napról napra máshol húzza meg magát. Ők négyen a regény főszereplői, közöttük pedig a különös gyilkosságok jelentenek kapcsot.

Beukes régények egyik erőssége az, hogy a modern környzetbe helyezett cselekményt hitelesen ábrázolja. A Torzók Detroit sötét utcáira kalauzol el bennünket, ahol mindenkinek van valamilyen titkolnivalója. E város a züllött és lepusztult negyedeivel, hanyatló iparával, kilátástalanságával kiváló helyszínéül szolgál a borongós hangulatú regénynek. A regényben az olvasók több brutális gyilkosság tanúi lehetnek, és megfigyelhetik, ahogy a cselekmény egyre inkább a pokol legsötétebb bugyrait mutatja be.

Beukes mesterien ért a feszültségnöveléshez; képes elérni, hogy olvasói regényével feküdjenek és keljenek, valamint arról is gondoskodik, hogy álmuk ne legyen feltétlen zavartalan. A Torzók sokszor nyomasztó hangulatú a történetének köszönhetően; a történet garantáltan sokáig megragad az olvasók fejében. A cselekmény több szálon fut, meglehetősen összetett, és esetenként misztikus elemek tarkítják, amelyek tovább növelik a regény sokszínűségét.

A regény címe rendkívül találó, csakúgy mint esztétikus borítója, így már az olvasás megkezdése előtt is öröm lesz a regényt kezünkbe venni. A szerző kiváló módon alapozza meg a regény hangulatát, garantálva ezzel, hogy olvasói minél jobban átéljék a történtetet. Bátran állítható, hogy Beukes korábbi regényeihez képest egyre jobban ír; kíváncsian várjuk, hogy az előrelépés folytatódik-e.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés