2026. 05. 7. csütörtök

Gizella

1 EUR 359 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Gazdaság » Jövőre indul a termelés, már fogadják a jelentkezőket a thyssenkrupp konszern harmincmilliárdos jászfényszarui gyárába
39541

Jövőre indul a termelés, már fogadják a jelentkezőket a thyssenkrupp konszern harmincmilliárdos jászfényszarui gyárába

Félidőhöz érkezett a német thyssenkrupp konszern jászfényszarui gyárának építése, ezért már keresik a leendő munkatársakat az üzembe.

A világ élvonalába tartozó autóalkatrészeket készítő gyár azért is fontos, mert a thyssenkrupp budapesti E/E (elektromos és elektronikus) kompetenciaközpontjában magyar mérnökök által fejlesztett elektromechanikus kormányszervókat is készítenek majd itt, így a gyártás a fejlesztők munkáját is segíti majd.
Jövő évtől kezdve Magyarországon, magyar mérnökök tervezte elektromechanikus kormányrendszereket (C-EPS) és hengerfejbe integrált vezérműtengelyeket gyárt majd a konszern Jászfényszarun. A zöldmezős, több mint 30 milliárd forintos beruházással megvalósuló gyár építése lassan a célegyenesbe fordul, ezért megkezdték a szakemberek keresését: többek között esztergálásra, szerelésre, forgácsolásra várnak jelentkezőket, de például méréstechnikusokra, logisztikai munkatársakra, karbantartókra és mérnökökre is szükség lesz, mindösszesen közel 500 új munkahelyet teremtenek majd.  
A gyárban a világ élvonalába tartozó, innovatív autóipari termékek készülnek majd. Az innováció a thyssenkrupp Presta Hungary valamennyi magyarországi egységének jellemzője: a vállalat budapesti kompetenciaközpontjának közel 500 mérnöke a világ egyik legjobb csapatának számít. Az itt fejlesztett „okos” kormányrendszerek a hagyományos, folyamatosan energiát felvevő hidraulikus rendszer helyett elektromotoros rásegítést alkalmaznak, így csak akkor fogyasztanak energiát, ha a kormányt ténylegesen elforgatják, ezért autótípustól függően akár 0,3 liter üzemanyagot is megtakarítanak száz kilométerenként, valamint műszakilag megbízhatóbbak a hagyományos, hidraulikus rásegítéseknél. A szoftveres vezérlés biztonsági és kényelmi funkciók egész sorát teszi lehetővé, mint amilyen az oldalszél-kompenzáció vagy a parkolási asszisztens, ráadásul az önvezető autók számára nélkülözhetetlen hozzáférést képes biztosítani a kormányrendszer irányításához. Az E/E fejlesztő központ idén bemutatta a nyilvánosság előtt az önvezető autókkal elért eredményeit is. A vállalat mindemellett győri gyáregységében az Audi számára készít futóműveket, just in sequence rendszerben.
Marc de Bastos Eckstein, a thyssenkrupp Presta Hungary ügyvezető igazgatója az ünnepélyes bokrétaavatón köszönetet mondott mindazoknak, akik lehetővé teszik, hogy a gyár időben felépüljön, és hogy ez a beruházás Magyarországra érkezhetett.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés