A Borsod-A-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program „Infrastrukturális fejlesztések megvalósítása” tárgyú pályázati felhívásra pályázatot nyújtott be, melynek keretében 273.451.636 Ft összegű, 100%-os támogatási intenzitású uniós forrást nyert el.
A projektbe a BAZM Kórházban a 2008-2015 időszakban nem uniós költségvetésből megvalósult gép-műszer beszerzések és építési beruházási tevékenységek kerültek bevonásra. A fejlesztések illeszkednek a TIOP-2. célrendszeréhez és működésük a TIOP-2. céljaihoz illeszkedően kerül elindításra. A beruházások célja az infrastrukturális feltételek javítása, az ellátások szakmai színvonalának növelése, elérhetőségük és minőségük kiegyenlítése, területi igényekhez igazítása.
A projekt általános célja a BAZM Kórház infrastrukturális feltételeinek javítása, az ellátások szakmai színvonalának növelése és a szakmai szolgáltatások elérhetőségének és minőségének területi kiegyenlítése, illetve a szolgáltatások területi igényeknek megfelelő alakítása. A projekt hosszú távú, közvetett célja a jó minőségű és hatékony egészségügyi szolgáltatások elérhetőségének javításával a munkavégző képesség gyorsabb helyreállítása, s ezáltal a munkavállalók munkaerő-piaci esélyeinek javítása. A projekt közvetlen célja a TIOP-2. konstrukció keretén belül a TIOP-2.2.7/07/2F/2-2009, a TIOP-2.2.2-C-10/1-2011-0020, a TIOP-2.2.5./09/1-2010-0004 és a TIOP-2.2.6-12/IB-2013-0023 projektben „manifesztálódott” ún. Csillagpont filozófia („a humánerőforrás, a tudás, a technológiai ellátottság koncentrálódjék, s a beteg a legrövidebb úton jusson el a betegségének megfelelő, legmagasabb szintű ellátási helyre”), az onkológiai betegellátás, a profiltisztítás és harmonizáció intézkedéseinek kompletté tétele a kapcsolódó „kisebb” fejlesztésekkel – illeszkedve TIOP-2. célrendszeréhez valamint az intézmény Fejlesztési Tervéhez.
Ezen túlmenően a Csillagpont Épület és Járó- és Fekvőbeteg Ellátó Központot, a Belgyógyászati Tömböt, a volt F-O-G Épületet és a Központi és a külső telephelyeket érintő fejlesztések elősegítik a szakmai kompetenciákhoz és a kor technikai elvárásaihoz való igazodást, a folyamatos és biztonságos betegellátást. A GYEK, a Koraszülött-újszülött Pathológiai Osztály és a PIC fejlesztései a térségi kedvezőtlen csecsemőhalálozási mutatók, a koraszülöttek és intenzív ellátásra szoruló újszülöttek életesélyeinek javítását célozzák.
A Sebészeti Tömb fejlesztéseinek célja a speciális műtétek folyamatos diagnosztikai ellenőrzése és a beavatkozások elvégzése megfelelő feltételeinek biztosítása.
A projekt keretében megvalósult fejlesztés hozzájárul a korszerű, költséghatékony módon működő regionális ellátáshoz.