A hegymászó már akár a hétvégén csúcstámadásra indulhat
Az elmúlt napokban már a hármas táborban akklimatizálódott Klein Dávid, aki akár a hétvégén elindulhat a 8091 méter magas Annapurna hegy csúcsára. A Johnnie Walker Annapurna Expedíció igazán izgalmas periódusba lépett. Miután Dávid átkelt az Annapurna legveszélyesebb szakaszán, a Crosshair kuloáron, 2 éjszakát töltött a 6500 méter magasságban található hármas táborban, hogy szervezete minél jobban felkészüljön a több mint 8 km-es magasságra. Függőleges jégfalak, hóvihar és összedőlő sátor – ilyen az élet 6500 méteres magasságban.
Éppen egy hónappal ezelőtt indult el Klein Dávid a Johnnie Walker Annapurna Expedícióra, amely során hazánk egyik legismertebb hegymászója oxigénpalack és teherhordók segítsége nélkül készül elérni az Annapurna 8091 méter magas csúcsát. Amennyiben Dávid sikerrel jár, ő lehet az első magyar hegymászó, aki megmássza az Annapurnát. Dávid az út során már egy német hegymászó társra is szert tett, akivel többé-kevésbé együtt mozognak az Annapurna oldalában, vele töltött két éjszakát a 6500 méter magasan fekvő hármas táborban is, ahol nem mindennapi kalandban volt része a párosnak.
Dávid és alkalmi hegymászó társa, Jost közös sátort vert 6500 méteres magasságban, ahol folyamatos hóvihar közepette akklimatizálódtak két napon keresztül. A páros korántsem pihent jól a több mint 6 km-es magasságban, amellett, hogy az oxigén hiánya ilyen magasságban már tompítja az érzékszerveket, az időjárás is próbára tette a hegymászókat. Éjszakai hólapátolás, hótorlasz és a sátor oldalának behorpadása is kalandos éjszakákat varázsolt az Annapurna oldalába, azonban a két nap akklimatizáció után elmondhatja Dávid, hogy szinte mindenkinél jobb akklimatizációval várhatja a csúcstámadásra alkalmas időjárást, hiszen az elmúlt hetekben és a hármas táborban eltöltött éjszakákkal felkészült az Annapurna csúcsának megtámadására.
A 6500 méteres akklimatizáció után Dávid visszatért a 4190 méter magasságban található alaptáborba, ahonnan a tervek szerint néhány napos pihenést követően az időjárás függvényében a tervezettnél korábban, akár már a hétvégén elindulhat a csúcstámadásra. Dávidnak a második pihenőnapján arra is volt alkalma, hogy lesétáljon egy kicsit az alaptábor alá és átgondolja az elmúlt egy hónap történéseit, ezzel pedig mentálisan is felkészüljön a csúcstámadásra.
„A hegyen a mentális jelenlét, az a mód, ahogy vagyok, létezem, az egyik legfontosabb tényező. Egy expedíció során rengeteg féle időszak váltogatja egymást. Tudni kell kegyetlenül, kíméletlenül nekifeszülni a feladatnak, tudni kell ellazulni, semmit tenni, pihenni, tudni kell Ezer Apró Dolgot Tenni, társasági életet élni és elvonulni, adatot gyűjteni és elemezni, de néha tudni kell kiemelkedni, esetleg leereszkedni az alaptáborból. Régi trükköm már ez. A csúcstámadás előtt a jól felépített táboromat, napelememet és hordóimat, a hegyen elért eredményeimet, métereimet, gázpalackjaimat, sátraimat, a feladatot és magát a hegyet is elengedem és az alaptábor alá ereszkedem” – mesélte boldogan Dávid, aki a rövid pihenés után céltudatos munkára, acélos erőfeszítésre készül. ”A további napokat kemény koncentráció, számítás és a jéghideg légüres halálzóna jellemzi majd, de apró szikraként végig ott lesz velem az a nagyon könnyű, nagyon szép játékos világ. Tudom majd, hogy oda kell visszatérnem.”
A fokozott médiafigyelem miatt a Johnnie Walker Annapurna Expedíció ezúton tájékoztatja a közvéleményt arról, hogy Klein Dávid expedíciója kapcsán hiteles forrásnak kizárólag Johnnie Walker Annapurna Expedíció kommunikációjáért felelős ACG Reklámügynökség által kiadott információk tekinthetők. A legfrissebb fejlemények, szöveges és képi információk elsőként a reklámügynökségen keresztül publikáljuk.