Fábián Janka napjainkban egyre nagyobb népszerűségnek örvend a hazai történelmi fikció műfajának kedvelői között.
Regényei jellemző módon a múltba röpítik vissza az olvasókat, s mindezt elképesztő hitelességgel teszik, mely valószínűleg a szerző történész végzettségének és a történelem iránti érdeklődésének és szeretetének tudható be. Regényei nem csupán rendkívül szórakoztatóak, hanem érdekes információkkal is látják el az olvasókat az adott történelmi korról. A 2015-ben megjelent Búzavirág is egy romantikus történelmi regény, mely számos helyszínre, köztük a húszadik századi Magyarországra, majd Amerikába kalauzolja el olvasóit.
A Búzavirágban a Koszorúfonat című regényből ismert szereplők leszármazottjainak történetét ismerhetjük meg, így a regény főhőse Blanka lánya Emília, akinek leghőbb vágya, hogy színésznővé váljon. Környezete nem repes az örömtől, ám Emília elég céltudatos ahhoz, a háborús veszteségei ellenére valóra váltsa álmát, így Bécs és Németország után Amerikában is ismert színésznővé válik. Vajon sikerül Miminek újra megtalálnia az elvesztett boldogságát?
Fábián regénye könnyen belophatja magát az olvasók szívébe a szerethető szereplőkkel, fordulatos cselekménnyel, szerelmi szállal és a történelmi érdekességekkel. A Búzavirág egy sokszínű regény, melyben mindenki megtalálja, amit keres; legyen az érdeklődési köre színészet vagy éppen a húszadik századi Amerika. A regény olvasása során az olvasók sokat megtudhatnak a mozitörténetről, némafilmekről és arról, hogy mi rejlik a színfalak mögött, a siker és hírnév leple alatt. Egy biztos: a szerző regényei garantáltan kiszakítják az olvasókat a jelenből, kiváló lehetőséget biztosítva egy kis nosztalgiázásra és a múlt század megismerésére.
Fábián annak ellenére is képes korhű leírást adni különböző városokról és országokról, hogy valójában sosem járt ott. Állítása szerint felesleges is lenne pl. Hollywoodba utaznia, hiszen napjaink Hollywoodja teljesen más, mint a húszas évekbeli. Így a megfelelő történelmi háttér megalkotásához alapos kutatómunka szükséges részéről, mely korabeli képek és filmfelvételek nézéséből, és az adott korról található írások, így naplók, levelek és feljegyzések olvasásából áll; mi több egy jó adag fantázia és beleélő-képességre is szükség van az olvasottak és látottak elképzeléséhez.
A szerző a Búzavirág című regényét különösen ajánlja azoknak, akik olvasták a Koszorúfonatot, és az el is nyerte tetszésüket, hiszen a legújabb regénye annak a folytatása, habár önálló regényként is megállja a helyét. Emellett regényét meglehetősen „fábiánjankás”-nak ítéli, így akik már olvastak regényeket tőle és megszerették a stílusát, nagy valószínűséggel nem fognak csalódni a Búzavirágban sem.