2015 tavaszán, egy évvel ezelőtt SacrART néven hirdette meg a Mária Rádió a Nemzeti Színház támogatásával találkozóját, minősítő fesztiválját nem hivatásos színházi műhelyek és színjátszó csoportok részére vallásos témájú, szakrális művek bemutatására. A Mária Rádió a programmal lehetőséget kínált a színjátszó csoportoknak a bemutatkozásra, elősegítette a Kárpát-medencei alkotóműhelyek erősödését, ill. ösztönzőleg hatott új produkciók megszületésére. A kétfordulós versenyből hosszas előkészítő munka után hat csoport került az országos döntőbe, amelyre 2016. március 14-én került sor a Nemzeti Színház Gobbi Hilda színpadán. A résztvevőket Dúl Géza Atya, a Mária Rádió műsorigazgatója, Rideg Zsófia dramaturg és Kiss László rendező, a zsűri elnöke köszöntötte. A döntőbe hat csapat 165 színjátszója került – Budapestről, Lébényből, Nagykanizsáról, Deszkről, Ságújfaluból, Pozsonyból. A szakértő zsűri:
Rideg Zsófia dramaturg – Nemzeti Színház, Huszár Orsolya művészeti titkár – Magyar Művészeti Akadémia, Színháztudományi Tagozat, Kiss László rendező, Magyar Színjátékos Szövetség, Pásti József kulturális szakértő, főszervező, Pástiné B. Gabriella tanár, műsorvezető és Deák Andrea instruktor, a Mária Rádió munkatársa, továbbá a Nemzeti Színház professzionális szakemberei garanciális biztosítékai voltak a felejthetetlen minőségi élménynek.
Bronz minősítést kapott a ságújfalui Szent László Közösség: „Fejjel magasabb mindenkinél” , és a pozsonyi Keresztény Közösség. „Az assisi zsoldos” c. előadása. Ezüst minősítésben részesült a π – ART – Piarista Gimnázium „Negyedik király” és a Lébényi Színjátszók „Legenda” című produkciója. Arany minősítést nyert a MIÉNK – Árpádházi Szt. Margit Plébánia „Árpád-házi Szent Margit legendája”. Arany minősítésbenrészesült és elnyerte a Magyar Művészeti Akadémia Színházművészeti Tagozatának 50 000-Ft-os fődíját is a deszki DESZKA színjátszócsoport „Csend, élet” c. darabjával. A Nemzeti Színház a találkozó valamennyi résztvevőjét meghívta egy általuk kiválasztott előadás megtekintésére. A szervezők és a résztvevők egyöntetű megállapítása szerint az első alkalommal megrendezett színjátszó találkozó elérte célját: az alkotó és befogadó egyaránt közelebb került a színház „eleve szakrális művészetéhez”.
Pásti József