2024. 11. 25. hétfő

Katalin
1 EUR 410 HUF
1 GBP 491 HUF
Kezdőlap » Hírek » Zöld-Hírek » Ismét 8000 méter feletti hegyre készül Klein Dávid

Ismét 8000 méter feletti hegyre készül Klein Dávid

A hegymászás szerelmese a 8091 méteres Annapurna csúcsát vette célba

Az egyik legismertebb magyar hegymászó, Klein Dávid ismét a Himalájába készül. Ezúttal a 8091 méter magas Annapurna csúcsának megmászását tervezi oxigénpalack és teherhordók segítsége nélkül. Az expedíció március közepén indul és Dávid az alaptábort az előzetes tervek szerint március 22. és 27. között éri el. A Johnnie Walker Annapurna Expedíció különlegessége, hogy a világ tizennégy 8000 méter feletti csúcsából eddig kettőn nem járt még magyar hegymászó: az Annapurnán és a K2-n. Így Dávid lehet az első magyar, aki feljut az Annapurna csúcsára.

Három 8000 méter feletti csúcsot ért el eddig Klein Dávid, aki 13 éves kora óta a hegyek szerelmese. A 8035 méteres Gasherbrum II., a 8201 méteres Cso-Oju, illetve a tavaly ősszel elért 8156 méteres Manaslu után ezúttal a világ 10. legmagasabb csúcsa, az Annapurna a következő célpontja. Dávid az expedíció kapcsán elmondta: „Azt gondolom nagyon jó, hogy e két csúcs megmászása (Manaslu és Annapurna) egymás után következnek az életemben, mert karakterükben, klímájukban és a technikai nehézségek tekintetében is nagyon hasonlóak, így amit a Manaslun megtanultam, alkalmazni tudom majd az Annapurna expedíció során is.”

Majd a hegymászó hozzátette, hogy félelmet a korábbi évekhez hasonlóan most sem érez. Tudja, hogy nehéz és igen veszélyes hegyre készül, de éppen ezért hagy magának több időt a csúcs elérésére. A tavaszi hegymászó szezon kezdetéhez képest majdnem egy hónappal korábban tervezi elérni az alaptábort és május elején már indíthatja is a „csúcstámadást”.

Dávid a megfontolt és tudatos hegymászás híve. Gondosan megtervezi, átgondolja stratégiáját. Miközben keményen tör célja felé, mindig szem előtt tartja, hogy onnan biztonságosan le is kell majd jönnie. Úgy gondolja, „az igazán jó mászó, az öreg hegymászó”. Ezúttal is egyedül indul neki expedíciójának.

Bár az emberek fejében a hegymászás sokszor megfoghatatlan, heroikus küzdelemként – viktoriánus romantikát idéző tevékenységként – jelenik meg, Dávid nem így tekint rá. A feladat megvalósítása stratégiai gondolkodást, kalkulált döntéseket, koncentrációt és fegyelmezett „munkát” kíván meg tőle. Ugyanakkor a hegyek megajándékozzák a létezés nyers örömével, az egyszerű, de nehéz feladatok, mozdulatok megvalósításának átélésével. Mászás közben nem töpreng a „világ nagy dolgairól”. A hegyről lefelé jövet tud visszatekinteni az expedícióra és ilyenkor értékeli – éli át újból – magában a történteket. Elmondása szerint egy-egy expedíció után sokkal tisztábban látja saját életét és az őt körbevevő világot. Őszintébbnek, de érzékenyebbnek is érzi magát a túra után. Azt mondja, a hegy erős, tiszta perspektívát ad neki és ez az, ami igazán boldoggá teszi.

Az expedíció fő támogatója a Johnnie Walker. A Diageo kereskedelmi- és marketing igazgatója, Edvi Szabolcs a támogatás kapcsán elmondta: „A Johnnie Walker a világ vezető blended skót whisky-jeként igyekszik inspirálni az embereket, hogy minél többen lássák, milyen pozitív folyamatokat indíthat be, ha az életöröm vezérli mindennapjainkat. Korábban az a nézet hódított, hogy ha sokat dolgozunk, az sikeressé, a siker pedig végeredményben boldoggá tesz minket. Azonban ez a szemlélet megfordulni látszik: igazán csak az életöröm az, amely sikeressé tehet egy embert: nem a siker a kulcs a boldogsághoz, éppen a boldogság, az életöröm az, ami a sikerhez vezet, ez visz közelebb céljaink eléréséhez. Dávid tökéletes képviselője a márka hitvallásának, hiszen valóban azt csinálja, amit szeret, örömét leli a hegymászásban. Határozottan halad az általa megtervezett úton, szorgalmasan dolgozik azon, hogy elérje a céljait, mindezt azonban úgy teszi, hogy közben boldog és kiegyensúlyozott és nem utolsósorban élvezi is azt, amit csinál. Ez viszi előre, ettől sikeres. A márka hisz abban, hogy Dávidnak is a pozitív szemlélet, az életöröm, a szabadság segít, hogy kiemelkedő teljesítményt nyújtson. Büszkék vagyunk rá, hogy részesei lehetünk útjának.”

A Johnnie Walker Annapurna Expedíció legfontosabb adatai:

TIMING     
Dátum    Tervezett fázis
március 11.     Indulás a budapesti Liszt Ferenc reptérről
március 12 – 14.     Ügyintézés Katmanduban
március 15 – 22/27.     Az alaptábor gyalogos elérése
március 27 – május második fele     Mászó időszak (táborok kiépítése, akklimatizáció, csúcstámadás várható időpontja: május második fele)
május eleje-közepe     Levonulás (6 nap gyalog)
május vége     Hazaérkezés Budapestre

TÁBOR – MAGASSÁG  
Tábor / csúcs    Magasság
Alaptábor    4100 m
1-es tábor    5000 m
2-es tábor    5500 m
3-as tábor    6400 m
4-es tábor    7200 m
Csúcs    8091 m

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Zemplén Kupa – véreb fővizsga
A Magyar Véreb Egylet és az ÉSZAKERDŐ Zrt. 2024. november 16-án és 17-én versenyjellegű véreb fővizsgát rendez a Zemplén-hegységben, illetve szűkebb k…

További cikkek

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp