2026. 04. 30. csütörtök

Katalin, Kitti

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Hírek » Sport » Futó- és bringás-randevú a Bükkben
36149

Futó- és bringás-randevú a Bükkben

Idén már ötödik alkalommal rendezik meg a Maratonok Hétvégéjét Miskolcon. Június 11-12-én a terepfutás és a hegyi-kerékpározás hazai és külföldi szerelmesei találkozhatnak a Bükk-hegység „kapujában”, a Csanyik-Király-asztalon kijelölt versenyközpontban, ahol minden korosztály megtalálhatja a számára legmegfelelőbb távot.

A Maratoni Hétvége ritka színfoltja a hazai sportpalettának, hiszen kevés olyan város, olyan helyszín, olyan időpont, van, ahol két sportágban, két nemzetközi versenyt rendeznek.
A  mérsékelt  nevezési díjak, a családias, hangulat, a kiegészítő programok, a sok-sok ajándék, az egyedi érmek, befutóérmek, a látványos versenyzői póló, a célba érkezést követő gulyás-party mind-mind hozzájárul ahhoz, hogy évről-évre többen látogassanak el a borsodi megyeszékhelyre.

Négy távon, egyéniben, váltóban      

2016-ban – június 11-12-én –  a Maratoni Hétvégét már  5. alkalommal hívják életre. Az első versenynapon, szombaton, a rendező Marathon Club jóvoltából, a 24. Bükki Hegyi Maraton – Kisgyörgy Ádám Emlékverseny nevet viselő nemzetközi terepfutó erőpróba várja a sportbarátokat. A 10,5 km-es, 360 méter szintkülönbséggel nehezített körből egyéniben lehet egyet, kettőt, vagy négyet teljesíteni, míg az egyesületek, baráti társaságok négy tagú maratoni váltóban is összemérhetik tudásukat. A kevésbé felkészülteket egy 3,5 km-es pálya várja, melyet futva és túrázva is teljesíteni lehet. A május 25-ig tartó előnevezés és a verseny egyedi emblémázott technikai pólójának rendelése  már napokkal ezelőtt elindult a részleteket is tartalmazó www.hegyimaraton.hu honlapon.   

Minden korosztály nyeregben

A Biennále Sport és Rendezvényszervező Non-profit Kft. június 12-én, vasárnap, azonos helyszínen hívja életre az V. Kondenzgyík Maraton elnevezésű  nemzetközi hegyikerékpáros versenyt. A nyílt besorolású eseményen amatőr, és a Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSZ) versenyengedélyével rendelkező hivatásos sportolók is szerencsét próbálhatnak.                                      
A három távon (28-56-84 km) összesen 19 korcsoportban versengő bringások a Bükk északi részén kijelölt 28 km-es körpályán teljesíthetik a kiválasztott távot.  A nagyok  lassú rajtját  követően a 14 év alattiak és az ovisok is nyeregbe pattanhatnak. Bővebb információ a www.miskolcmaraton.hu oldalon.

„Double Finisher”, két kategóriában
A kétnapos erőpróba alkalmat kínál  a legkeményebb versenyzők további értékelésére is. Ehhez „csupán” annyi kell, hogy a szombati futás után vasárnap tekerésre is vállalkozzanak  a sportembereknek. A 21 km-t futókat és a 28 km-t kerékpározókat a „Double Finisher”, míg a 42 km futást és 56 km bringázást teljesítőket a „Double Finisher Extra” kategóriában külön értékelik majd.  

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Gödöllő, az úszó város
Hiánypótló kezdeményezés színterévé válik a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tulajdonában és üzemeltetésében álló Gödöllői Városi és Térségi Usz…

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés