2024. 10. 31. csütörtök

Farkas
1 EUR 408 HUF
1 GBP 490 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » Megújult épületben a tüdőgyógyászat, a neurológia, az intenzív terápiás központ

Megújult épületben a tüdőgyógyászat, a neurológia, az intenzív terápiás központ

A Miskolc város területén működő két kórház (Miskolci Semmelweis Kórház és Egyetemi Oktatókórház – B.-A.-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház) feladatainak harmonizációjáról és strukturális integrációjáról 2013. évben született egészségpolitikai döntés, mely a lakosság egészségi állapotának javítását célozza, magas színvonalú szolgáltatások biztosításával.

– A szakmai működés átalakítására épülő infrastrukturális beruházás lehetővé teszi, hogy ne csak a nyújtott szolgáltatások színvonala legyen magas, hanem az azt kiszolgáló környezet minőség is. A kórházak közötti feladatátadás teljes feladatmegosztásként, profiltisztításként is felfogható, – mondta Tiba Sándor a MISEK igazgatója, azon a projektzáró rendezvényen ma, amelyet a 2 milliárdból megújult egykor sebészeti tömb átadása alkalmából rendeztek.

 A 2013. március 5-én aláírt Támogatási Szerződés alapján a konzorciumi partnerek 100%-os támogatásban részesültek céljaik megvalósításának érdekében, mely összesen 3 milliárd forintot jelent.

A Miskolci Semmelweis Kórház és Egyetemi Oktatókórház 2 milliárd forint támogatásban részesült.

Az itt megvalósuló, sikeresen lezáruló projekt építészeti szempontból két fő elemből áll:

–       a volt sebészeti épület átalakítása, átépítése Tüdőgyógyászati, Neurológiai, Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Központtá

–       a belgyógyászati ellátásnak helyet adó épület IV. emeletének átalakítása fekvőbeteg osztállyá

–       kapcsolódó projektelemek: eszközbeszerzés és betegirányítási informatikai rendszer bevezetése

Az új Központ stratégiai jelentőségű szerepet tölt be a MISEK életében. A felújításra került objektum legrégebbi részét még 1900-ban építették, így a fejlesztés mára elengedhetetlenné vált. A sebészeti szakmák kikerülésével, az országos feladatharmonizációhoz kapcsolódóan a tömb új funkciót kapott – így a mintegy 6600 m2-es épületkomplexum teljes egésze felújításra került a mai kor technikai színvonalának megfelelően.

Az épületben működő osztályok a földszinti nagy váróteres, átriumos aulában 17 ambuláns vizsgálóval fogadják a betegeket. Az ötszintes központban öt ápolási egység szolgálja a hotelfunkciót, melyen belül a 2–5 ágyas kórtermek mindegyike komfortosított, önálló fürdőszobával van ellátva. Az intenzív betegellátó részlegen 8 db egyágyas, klimatizált megfigyelő került kialakításra.

Az épület Északi szárnyában az alagsori szinten a személyzeti öltözők, a földszinten pedig a járóbeteg szakrendelések helyezkednek el. Az I. emeleten a Tüdőgyógyászati osztály „D” ápolási egysége kapott helyet 30 ággyal.

A Déli épületrész mélyföldszintjén található a képalkotó diagnosztika és a Tüdőgyógyászat 16 ágyas „A” ápolási egysége. A félemeletre 30 ággyal a Tüdőgyógyászat „B” ápolási egysége, az I. emeletre pedig a Tüdőgyógyászat „C” ápolási egysége kerül elhelyezésre.  A II. emeleten a Neurológia „A” ápolási részlege 37 ággyal működhet,  a III. emeleten pedig a 38 ágyas Neurológia „B” ápolási egysége kerül.

Az épületen belüli közlekedést három nagyméretű felvonó segíti. Az ambulanciai és terápiás helyiségek működtetése mellett a betegirányító felvételi rendszer is a betegek igényeit, kényelmét szolgálja.

A Borsod-A-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház projektrésze 1 milliárd forint, amelyből a volt egészségügyi szakiskola épületét alakítja át a kórház onko-sebészeti hoteltömbbé, ezzel biztosítva a szakmai harmonizáció infrastrukturális hátterét,- mondta el Nagy Gábor, a Megyei Kórház igazgató helyettese.

A Megyei Kórház fejlesztésének főbb jellemzői:

Az épület alagsorában az épületben dolgozók öltöző egysége kerül kialakításra.

A földszinten az A épületszárnyban 3 db járóbeteg ellátó egység, 12 ágyas szeptikus részleg, a B szárnyban orvosi tárgyaló és orvosi szobák és tartózkodók helyezkednek el.

Az épület 1. emeletének A szárnyában 9 db kórterem 34 db betegággyal, 2 kötözőhelyiség kerül kialakításra, továbbá az épület B szárnyában orvosi szobák helyezkednek majd el.

A 2. emeleten 8 kórterem kap majd helyet, 29 betegággyal, továbbá a B épületszárnyban 5 ágyas posztoperatív őrző áll majd rendelkezésre.

Az épület északi oldalán földszinti, fedett folyosós kapcsolatot építünk a belgyógyászati tömbbel, ezáltal az ott lévő képalkotó diagnosztikai funkciók elérhetők lesznek.

A 2. emeleti szinten a szakiskola épülete és a sebészet épület zárt folyosóval, híddal kerül összekötésre, amely által a sebészeti tömbben lévő műtőkhöz biztosítjuk a közvetlen kapcsolatot.

A mai ünnepségen Mészáros János, az EMMI helyettes államtitkára elmondta, hogy a 2007 és 2013-as Uniós ciklusban az egészségügyet érintő fejlesztések az országban meghaladták az 500 milliárd forintot. Azt hangsúlyozta, hogy bár tudja, hogy ezek a struktúraváltások, racionalizálások nem mentek érdeksérelmek nélkül, de a végeredmény a záloga az itteni fejlődésnek. Azt is hozzátette, hogy mindezek semmit sem érnek a humánerőforrás nélkül.

Nagy Géza az Aneszteziológiai Intenzív Terápiás Központ (MISEK) osztályvezető főorvosa, Csánky Eszter, a tüdőgyógyászati osztályvezetője, valamint Kovács Gabriella az Ideggyógyászat főorvosa visszaemlékeztek a kezdetekre, s egyhangúan mondtak köszönetet azért, hogy végre méltó környezetben, XXI. századi körülmények között gyógyíthatják a közel 260 ezer ide tartozó beteget.

Az ideggyógyászat szerdán, az intenzív osztály a hétvégén, a tüdőosztály pedig a jövő héten költözik az épületbe.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp