2015. október 15-én a Miskolci Egyetem szenátusi tanácstermében Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora, Dr. Deák Csaba, az egyetem kancellára és Nagy Edit, a Magyar Víziközmű Szövetség (MaVíz) főtitkára oktatási együttműködési megállapodást írt alá. A megállapodás célja, hogy segítségével megteremtsék a Miskolci Egyetem, valamint a Magyar Víziközmű Szövetség (MaVíz) és annak tagszervezetei közötti kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködés formális kereteit, növeljék az ezen a területen folyó saját tevékenységük szakmai megalapozottságát, továbbá a jövőben közös programokat kezdeményezzenek a K+F+I terén, kialakítsák az egyetemi hallgatók gyakorlati képzési hátterét, a duális képzés feltételeit, és lehetőséget teremtsenek a közös pályázati tevékenységre.
A MIVÍZ Miskolci Vízmű Kft. és a Miskolci Egyetem már a múltban is több területen működött együtt, így a most aláírt dokumentum ennek a közös munkának a megerősítése.
Nagy Edit, a Magyar Víziközmű Szövetség főtitkára az együttműködési megállapodás aláírásakor hangsúlyozta, hogy a víziközmű ágazat munkaerő-utánpótlását Miskolcon és országosan is segíteni kívánják azzal, hogy a MIVÍZ Miskolci Vízmű Kft. és a Miskolci Egyetem között a múltban kialakult jó kapcsolatra alapozva még magasabb szintre emelik az együttműködést az egyetemmel.
Prof. Dr. Torma András, az egyetem rektora kiemelte, hogy a Miskolci Egyetem és annak Műszaki Földtudományi Kara, mint az észak-magyarországi régió egyik meghatározó műszaki kutatóhelye elkötelezett aziránt, hogy a fenntartható vízkészlet-gazdálkodás globális kihívásait és regionális aspektusait szem előtt tartva továbbfejlessze a több évtizede kialakított, döntően a felszín alatti vizekhez kapcsolódó kompetenciáit. A rektor hangsúlyozta, hogy az egyetem Műszaki Földtudományi Karának deklarált célja, hogy elsősorban hazai, de nemzetközi kutatóhelyekkel és piaci szereplőkkel is együttműködve érje el kutatási eredményeit, fejlesztve ezzel a karon folyó oktatási tevékenységet is.
A Magyar Víziközmű Szövetség (MaVíz) a magyarországi víz- és csatorna-szolgáltató szervezetek, valamint a kapcsolódó vízipar, kereskedelem és oktatási intézmények társadalmi úton szervezett, önálló szakmai érdekképviseleti szervezete. A Szövetség üzemeltető tagjai közé tartozik a Magyarországon engedéllyel működő 40 víziközmű szervezetből 38, amivel a Szövetség a magyarországi víziközmű-szolgáltatás 95 százalékát fedi le, további mintegy 100 tagszervezete pedig a hazai vízipart, -kereskedelmet és -szolgáltatókat, ezeknek üzleti hátterét, valamint a szakterületen működő oktatási intézményeket képviseli.