2026. 04. 22. szerda

Csilla, Noémi

1 EUR 366 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Hírek » Hírek » Az Északi Áramlat-2 milliárdtól fosztja meg Ukrajnát
royal_magazin_PNG

Az Északi Áramlat-2 milliárdtól fosztja meg Ukrajnát

Az Oroszország által épített Északi Áramlat-2 két milliárd dollártól fosztja meg Ukrajnát, amit a tranzitszállításokért fizetnének – írja a Rusvesna Ukrajna miniszterelnökére, Arszenyij Jacenyukra hivatkozva. „Az építkezés Ukrajna számára azt jelenti, hogy Ukrajnát kizárják az Európai Unióba szállított tranzitból. Másodsorban azt is, hogy kétmilliárd dollár bevételtől maradunk el, amit a gázszállításokért kapunk” – mondta Jacenyuk.
Az ukrán miniszterelnök szerint Európát az Ukrajnán keresztüli legrövidebb szállításoktól fosztja meg a projekt. „A veszteségek 140 milliárd köbméternyi gázszállítást jelentenek, amelyek az ukrajnai gázszállító állomás rendszereken is mehetnének. Ez azt jelenti, hogy az Északi Áramlat-2 veszélyezteti az akadálymentes gázszállítást Európa délkeleti területeire” – mondta Jacenyuk.

A Gazprom szeptember negyedikén a Keleti Gazdasági Fórum keretein belül aláírt egy közös vállalat létrehozásáról szóló egyezményt, ami az Északi Áramlat-2 megépítésével fog foglalkozni. A közös vállalat, a New European Pipeline AG részvényesei között ott van az E.On, Shell, OMV, BASF/Wintershall és az Engie vállalat is. A Gazprom részesedése 51 százalék lesz, az Engie vállalatnak kilenc, a többinek pedig tíz-tíz százalékos a részesedése. Az Északi Áramlat-2 projekt keretén belül Oroszország területétől Németország területéig építenek két vonalas gázcsővezetéket a Balti-tenger fenekén, amelyek egyenként 55 milliárd köbméter gázszállításra lesznek képesek évente.

Forrás: Rusvesna

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés