2026. 05. 28. csütörtök

Emil, Csanád

1 EUR 355 HUF
1 GBP 410 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Gazdaság » Törvényes úton halad a cementgyár újraindításának engedélyeztetése
32531

Törvényes úton halad a cementgyár újraindításának engedélyeztetése

„Független szakértők és civil szervezetek” Miskolc lakosságát és az itt működő vállalatok, vállalkozások vezetőit a cementgyár ellen próbálják hangolni a gyár újraindításának megakadályozása érdekében. A HCM 1890 Kft. továbbra is a törvényes utat járja az engedélyeztetési eljárásban, ezért büntetőfeljelentést tett, és személyiségi jogi pereket is indít igaza védelmében.

A HCM 1890 Kft. együttműködik a szakhatóságokkal, az önkormányzattal és Miskolc lakosságával annak érdekében, hogy széleskörű egyetértés alakuljon ki arról, hogy a cementgyár a műszakilag fejlett világban elérhető legjobb és technológiával és energiafelhasználással, valamint a leghatékonyabb környezetvédelmi berendezésekkel folytassa a termelést. A gyár a működése során a legszigorúbb európai uniós előírásokkal megegyező hazai környezetvédelmi, egészségügyi és más hatósági előírásokat köteles betartani.

„A gyár ellen folytatott lejárató kampány miatt a HCM 1890 Kft. büntetőfeljelentést tett, és személyiségi jogi pereket is indít a rágalmazók ellen” – mondta Dr. Horváth Z. Péter a társaság jogi képviselője. „A feljelentésben érintett Civil Munkacsoport aktivistái, és a cementgyár engedélyeztetési eljárásában résztvevő öt civil szervezet egy jól körülírható csoporthoz, illetve személyhez köthető. A Zöld Akció Egyesület, a Zöld Kapcsolat Egyesület és a Kötháló ugyanazon miskolci címen, a Kossuth u. 13-ban működik, közülük kettő F. Nagy Zsuzsanna irányításával” – tette hozzá a jogi képviselő.

De a többi szervezet is kapcsolódik F. Nagy Zsuzsannához. Az általa vezetett Környezeti Tanácsadó Irodák Hálózata (Kötháló) tagja a Magyar Természetvédők Szövetségének; a Kötháló szakmai munkatársa, Lenkei Péter pedig a Levegő Munkacsoport elnökségi tagja.

Ma még nem tisztázott, hogy:
    F. Nagy Zsuzsanna miért jelentkezett be ügyfélként a gyár újraindításával kapcsolatos hatósági eljárásokba párhuzamosan több, személyéhez köthető civil szervezet nevében?
    milyen érdekből kívánják ellehetetleníteni a helyi ipari kultúra és termék előállítás és egyben a nemzetgazdaság szempontjából kiemelt jelentőségű magyar cementgyár újraindulását?
    tudatában van-e annak, hogy tevékenységükkel akarva akaratlanul a külföldi pénzügyi körök hazai és regionális cementgyártási monopóliumának fenntartását szolgálják?
    az elmúlt tíz év emissziós és immissziós, környezeti mérési eredményei és a hasonló elhelyezkedésű váci cementgyár tapasztalatai hogyan egyeztethetők össze F. Nagy Zsuzsanna és társai álláspontjával?
A HCM 1890 Kft. továbbra is a törvényes úton halad a cementgyár engedélyeztetésében. A vállalat tulajdonosai bíznak abban, hogy a termelés újraindításával Társaságuk ismét kiváló minőségű termék előállítására lesz képes, helyt fognak állni a versenyben és hozzájárulnak a város fejlődéséhez, a hazai építőipar megerősítéséhez, mely törekvésükben a miskolciak is támogatják őket.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Turizmus-Nyár 2026-Előfoglalás
Már most közel harmadával magasabb a nyári előfoglaltság a magyar szálláshelyeken, mint tavaly ilyenkor – 2025-tel ellentétben Budapest húzza fel az i…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

142300

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés