A Miskolci Szimfonikus Zenekar koncertjén jártak a hátrányos helyzetű diákok
Händel, Mozart és Süssmayr zenéjét hallgathatta meg az az ötven hátrányos helyzetű gyerek, aki a K&H a hátrányos helyzetűekért program keretében látogatott el a Miskolci Szimfonikus Zenekar koncertjére. A gyerekek közül sokan nem jártak még hangversenyen, így igazi élményt jelentett számukra a kirándulás.
A Borsod megyei Boldva az egyik leghátrányosabb helyzetű település a térségben. A községben található Szathmáry Király Ádám Általános Iskola diákjai közül 50 rászoruló gyermek látogathatott el április végén a miskolci Művészetek Házába, hogy a K&H a jóvoltából részt vegyenek a Miskolci Szimfonikus Zenekar HangÁr című koncertjén.
A K&H Csoport egyik kiemelt támogatási területe az előadó-művészet, ezért a 2014 szeptemberében elindított K&H a hátrányos helyzetűekért program egyik fő ága szintén erre a területre fókuszál. A kezdeményezés keretében a K&H rendszeresen visz általános iskolásokat az ország leghátrányosabb helyzetű térségeiből különböző kulturális programokra, ezzel is megismertetve velük a színház, a zene és a tánc varázslatos világát, amely felejthetetlen élményt jelent a nehéz sorsú gyerekeknek. A kifejezetten a fiatal korosztálynak szóló előadások játékos formában vezetik be a gyermekeket a művészetekbe, ismertetik meg velük a kultúrát. A K&H a hátrányos helyzetűekért program jóvoltából az elmúlt fél évben 10 iskola 480 diákja látogathatott el Budapestre, Pécsre, Egerbe, Zalaegerszegre illetve Szegedre, különböző színházi, zenei előadásokra.
„A K&H fontos céljának tekinti, hogy hozzájáruljon a jelen és jövő társadalmának teljesebb életéhez. Ennek pedig része a kultúra is, amely segíti a személyiség fejlődését, teret ad a kreativitásnak és az önmegvalósításnak, tágítja a látóteret. A leghátrányosabb helyzetű térségekben élő gyerekek közül azonban sokan nem ismerik a színház, a zene világát, hiszen számukra a ez olyan luxus, amit nem engedhetnek meg maguknak” – mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H kommunikációs ügyvezető igazgatója. „Az előadó-művészeti programokkal szeretnénk kiragadni ezeket a gyerekeket a nehézségekkel, szűkölködéssel teli hétköznapokból, és igazi kikapcsolódást, ezzel együtt új élményeket nyújtani számukra. Az előadások után a tanórákon folyik a látottak, hallottak feldolgozása és a kísérő tanárok visszajelzései alapján a diákok még hetekig emlegetik az eseményt.”
„Tanulóink nagy érdeklődéssel várták a koncertet, hiszen sokan még sosem jártak hangversenyen. A program rendkívül hasznos volt, hiszen a gyerekek bővíthették zenei ismereteiket, fejleszthették zenei hallásukat és esztétikai élményben is részesülhettek. Nagyon tetszett nekik Handel oratóriumából a Győzelmi kórus, valamint Mozart művei. Hatalmas élményt jelentett nekik ez a kirándulás, feltöltődve, rengeteg mesélnivalóval tértek haza Miskolcról” – számolt be a kirándulásról Szabóné Tóth Judit igazgatónő.