A miskolctapolcai ősparkban nagyon sok a korhadt fa, valamint a borostyánnal, fagyönggyel fojtogatott, ami előbb utóbb kiszárad. Sok településen létezik nyilvántartás, s így gondosabban tudják a fákat gondozni, kivágni.Miért nincs Miskolcnak fakatasztere? Ha megrendelné a város mennyibe
kerülne?
A Tapolcai parkrendszer kialakítása az 1920-as években kezdődött. A terület eredeti fáiból (kocsányos tölgyek, égerek, fehér nyarak, stb.), illetve a díszfák és örökzöldek betelepítésével kialakított parkot az elmúlt időszakban többször is áttervezték és megújították. A ligetekben fiatal és idősebb fák egyaránt megtalálhatók, hiszen mindegyik parképítészeti koncepció a természetes tájképi megjelenést támogatta. A park növényzetéről az egykori Miskolcterv készített felmérést, de erről a Polgármesteri Hivatalnak nincsenek dokumentációi. Bár most még nincs fakataszterünk az itt lévő állományról, az állapotukat folyamatosan figyelemmel kísérjük, a látogatók számára veszélyt jelentő korhadt, beteg növényeket kivágják a szakemberek. Minden odvas fát azonban nincs szándékunkban kiszelektálni, hiszen a park természeti értékeihez a kifejezetten ilyen élőhelyet igénylő élőlények sora is hozzá tartozik, ezért is védett a terület.
A tervek szerint a közeljövőben szeretnénk elkészíttetni a közterületekre vonatkozó fakatasztert. Egy ilyen adatbázis elkészítésének költsége az adattartalomtól függ, ezért erre jelenleg nincs egzakt összeg, mindenesetre több millió Ft-ra tehető,- kaptuk a választ a városházától.